Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért van a különálló mikrohul...

Szakall54 kérdése:

Miért van a különálló mikrohullámú sütő vezérlőpanelje mindig a jobb oldalon, és az ajtózsanér a bal oldalon?

Figyelt kérdés
Egy-két beépíthetőnél van lefele nyíló ajtó. Régebben még elöltöltős mosógépben is láttam jobbos és balos verziót, hűtőknél, fagyasztóknál (nem ládáknál) pedig szinte természetes a cserélhetőség lehetősége.

2021. febr. 24. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Mert több a jobbkezes vásárlo mint a bal.
2021. febr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Mert az emberek többsége azt veszi, ami nekik kényelmes. Ők a jobbkezesek.

Vannak állítható zsanéros mikrók, de nem túl gyakori.

Miért nincs több balkezes mikró?

Az Electrolux termékfejlesztési menedzsere szerint nem éri meg kifejleszteni egy olyan terméket, ami csak a populáció 8-15%-ának felel meg igazán.

2021. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem tök mindegy merre nyílik?
2021. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Most nem kötekedni akarok.

A bal kezeseknek miért nehéz használni a mikrót?? Tényleg érdekelne.


Én jobb kezesként a fent leírt mikrót úgy használom, hogy az ajtót bal kézzel nyitom ki, mert úgy van az ajtó kialakítva, hogy jobb kézzel nem lehet nyitni. De bal kézzel meg kézre esik. Nem okoz gondot az, hogy nem tudom használni a dominánsabb kezemet. A vezérlő gombokat meg megint mikor hogy használom. Bal kézzel se nehéz elfordítani egy tekerő gombot, vagy megnyomni valamit. Jobb kézzel meg valamivel nekem könnyebb. Sok ilyen balkezes dolgot kipróbáltam már, hogy miért panaszkodnak a bal kezesek, de ezt amit kb alapból úgy használok jobb kezesként elég nehéz elhinni hogy nehéz lenne egy olyannak akinek a bal a domináns keze.

2021. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
#4 melyik fajta mikró ez pontosan?
2021. febr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Hirtelen nem tudom.

Nem ez az első mikrónk, de a többit is hasonló módon kezeltem. Koliban is több fajta mikró volt, azok is ugyan így mentek. Bár az egyik koliba ilyen 170-175cm magasan volt a mikró, azt már mondjuk jobban eltudom képzelni, hogy több ember számára lehet kellemetlen.

2021. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#3: Egy kör alakú kunyhóban teljesen mindegy. De a hűtőszekrény ajtaja sem a balkezesek miatt cserélhető, hanem a praktikus elhelyezhetőség lehetősége miatt. A konyha bal sarkában (vagy középen) lévőből könnyedén pakolgatsz ki-be. Ám a jobb sarokba kényszerült mikróból kilötyögés\leforrázás esélyes a művelet.
2021. febr. 24. 16:01
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

"Ám a jobb sarokba kényszerült mikróból kilötyögés\leforrázás esélyes a művelet."


Ezt most nem értem... Nekem is egy sarokba van beszorítva a mikro, mert mellette ott van egy polc. Remélem érthető. Mégis tudom használni normálisan. A jobb oldalt lévő számsor eleve egy kis teret ad neki.

2021. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!