Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy átlagos, szigetelt, 1,5...

Egy átlagos, szigetelt, 1,5 szobás panellakásba (42m²) szeretnék klímát felszereltetni, mennyi ennek a reális ára készülékkel együtt?

Figyelt kérdés

Készülékből az olcsóbb, fűtés és egyéb extrák nélkülit néztem, annyi hogy A++ energiaosztályút szeretnék.

Ennek így mennyiből kell kijönnie nagyjából?



2021. márc. 1. 11:26
 1/9 gabesz147 ***** válasza:

Kérdés a szobák elhelyezkedés, és hogy hova lehet feltenni a klímát.


De lehet, hogy két kisebb, 2,5 Kw-os kell. 42 m-re mindenképp 3,6-os kell. Több szerelőt kérdezz meg, nézzék meg tájolás, elrendezés szerint, hogy csinálnák. Egy klíma 2-300, két klíma együtt talán kevesebb. Olcsó klíma ok, de ezt is a szerelő vegye, úgy szeretik:-), mert azon is keresnek. Na, meg úgy is kell igazolni a szakvizsga meglétét, ami neki van.

2021. márc. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a nappaliba tennéd a beltérit, a nappalit hűtenéd, ugye?
2021. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A lakás úgy néz ki, hogy bejárat után egy kis előtér amiből nyílik a nagyobb szoba, a fél szoba, fürdő, konyha. Az elsődleges szempont a nagyszoba hűtése. 4 emeletes ház 4. emelete lapos tetővel.
2021. márc. 4. 10:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly egy 2,6 kW-os régi (ajándékba kapott) klímát tettek fel a 4. emeleti, 4 emeletes házban lévő lakásomba. Szépen dolgozik, nem volt vele semmi gond a nyáron, de nyilván ha egy lépcsővel nagyobbat teszel, azzal csak segítesz a gépnek.

Mekkora a szoba, 20 m2 körüli?

2021. márc. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen nagyjából 20 m2 a nagy szoba.

Én is gondoltam kisebb 2,6 kW-os klímára, de nyilván nem lenne állandóan csukva a nagyszoba ajtó, hogy kizárólag azt kelljen hűtenie a gépnek. Ezért teljesen laikusan arra gondoltam, hogy többet kell dolgoznia a klímának ugyan ahhoz az eredményhez ezért hiába kerül ~20e forinttal kevesebbe, hosszabb távon a nagyobb gazdaságosabb.

Ez lehet hülyeség persze, nem értek hozzá. :D



Ilyen elrendezésű a lakás:

[link]

2021. márc. 10. 08:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, valami ilyesmire gondoltam alaprajzilag.

A teljesítményről leírtakat teljesen jól gondolod, viszont a hideg csak korlátozottan fog átmenni a hálóba.

Ha ezt el tudod fogadni, ill. amúgy sem kell neked oda olyan hűvös, mint a nappaliba, akkor oké, ellenkező esetben 2 mono splitben, vagy 1 duó multisplitben kell gondolkozz.

2021. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gabesz147 ***** válasza:

Nekem is nagyon hasonló elrendezésű a lakás, a nappali 24m3, a kisszoba 12m3. Fürdőszoba felújításkor próbáltam a mesterek kedvébe járni, de a hideg levegő kevésbé jött ki, a meló miatti por jobban bement a nagyszobába:-(.

Az idén tervezek egy kisebbet felrakatni a kisszobába, a meglévő 3,6-os. Az előttem író 1 duó monosplit megoldásról keveset hallottam, egyet megnéztem most, lehet, hogy a most már ilyet kérnék.

Az egy kültéri elhelyezése is kevesebb munka.

Ezt találtam ,de ez csak egy, van választék bőven, típus, ár, pénztárca függvénye.

[link]

2021. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gabesz147 ***** válasza:

Még egy találat, akik ezzel is foglalkoznak, kíváncsiságból még nézegettem.


[link]

2021. márc. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2-4-6-os válaszoló vagyok:

a multisplit rendszerek régóta jól bevált konstrukciók. Esztétikailag kedvezőbb az egy db kültéri, az árakat pedig (hogy 2 db mono vagy 1 db duo multi) egyszerűen egymás mellé kell tenni.

Ellene szól, hogy ha a kültéri megáll, egyik szobában sem lesz hűtés, de ha nem noname berendezésről van szó, erre kicsi az esély (nagyon üzembiztosak).

2021. márc. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!