Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Párátlanító által összegyűjtöt...

Párátlanító által összegyűjtött vizet vasalóba beleszabad tölteni?

Figyelt kérdés
Csak hogy ne a lefolyóba kelljen kiönteni a vizet, hanem újra lehessen használni, de nem tudom, hogy vasalóba szabad-e tölteni párátlanító által összegyűjtött vizet.

2021. márc. 27. 15:54
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
15 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Én nem tenném. Az a víz átmegy azon a szűrő cuccon, biztosan oldódik ki belőle valami. Ez valószínűleg nem tesz jót a vasalónak.
2021. márc. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem teljesen tiszta az a víz, ami a párátlanítóban összegyűlik. A desztvíz tisztább.
2021. márc. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

A lecsapódó pára tönkre teheti az elektronikai eszközöket. Ezt így nem tudom mennyire ismert általad. Ugye magában a lecsapódó páraban vannak vagy lehetnek oldott anyagok. Nem egészen tiszta.

Elektronikai eszközökben kárt tehetnek, ide most pl azt értsd, hogy pl alaplapokban is kárt tehet, mert vezeti az áramot, emiatt is van páratartalom működési tartomány a gépeknél és egyéb eszközöknél.

Mivel vannak benne oldott anyagok, azok kiválnak a vízből, ha teljesen elpárolognak. Ez "károsíthatja" a vasalót is.

A desztillált víz az teljesen tiszta, nincs semmi oldott anyag benne. Ha a párátlanító készülék vízét desztillálnád akkor nyugodtan használhatnád erre a célra. De sajnos ami a tartályban van nem sokkal különb, pl a kútvíztől vagy a lágyított víztől.

2021. márc. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3: vagy az eső víz 🤷
2021. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Semmi baja nem lesz tőle a vasalónak.

A csapvíztől ezerszer jobb.

2021. márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem tudom, nekem alapból sötét kék víz lesz a páragyűjtőben...
2021. márc. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

#4

Igen az jobb hasonlat sokkal, sajnos az nem jutott akkor eszembe.

Abban is ugye alapból lehetnek por szemcsék és egyéb oldott anyagok.

Pl ugye a savas vagy ónos esső is jó példa erre.

Valóban közelebb is áll a páragyűjtőhöz.

2021. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Ne öntsd bele, nem tiszta víz. A vízben oldott anyagok, vagy a páramentesítő hőcserélőjén lévő kosz ugyanúgy belekerülnek a tartályba, mint a víz, ezeket nem szűri ki semmi. Inkább locsolj vele virágot.
2021. márc. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Vasaló legnagyobb ellensége a vízkő, és ha elektromos párátlanító, akkor max por lehet benne oldott ásványianyagok nem, tehát simán lehet használni.
2021. márc. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
Az asszony 5 éve azt önti a vasalóba. Eddig semmi jele hogy bármi problémát okozna.
2021. márc. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!