Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Alacsony hőfokon való mosásnál...

Alacsony hőfokon való mosásnál jön ki a kosz?

Figyelt kérdés
Indesit mosógép, kb 5 éves. Havonta szoktam egy nagy isztító mosást nyomni rajta, előtte mindig kitakarítom a tartályt, a gumirészeket. Nincs is gond a 40-50 fokon vagy magasabb hőn történő mosásnál. Ha viszont 30 fokon vagy aza alatt mosok valamit vagy csak öblítek, akkor tele lesz barna nálkás darabos lerakódással. Hogy lehet, hogy ez magas hőnél nem jön elő csak hűvösebb vízben? A tisztító mosásnál mindig 80-90 fokot javasolnak hogy azzal mosassuk át a gépet...ezek szerint mégse ez lenne a hatékony? Vagy én csinálok valamit rosszul?

2021. ápr. 10. 10:41
 1/6 anonim válasza:
100%
Minnél melegebb a víz a benne lévő anyagok annál jobbam feloldódnak és nem tudnak összeálni. Ha megfelelő a hőmértséklet akkor az anyagok feloldódva távoznak a kifolyó csövön. Ha alacsonyabb a hő akkor könnyen lerakódnak. Sok részletet nem tudok, milyen mosószer, milyen jellegű szennyeződés. Így ez leglogikusabb indoklásom.
2021. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sokféle mosószert használtam már, nem ezzel függ össze. A szennyeződést írtam, barna színű darabos nyálkás. Elöltöltős a gép, azt nem írtam.
2021. ápr. 10. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg a csőben maradhat pangó víz, ami idővel egyre inkább lerakódást képez. Próbáld meg leszedni a bejövő víz csövét és úgy mosd át. Csak tippelem, nekem a kifolyó csövet kellett kitakarítani, hátha a befolyónál is előfordul.
2021. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, szoktál a "nagymosás" előtt valami tisztitószert is tenni a gépbe? Ha nem, bátram ajánlom a trisót, az leszed minden cuccot. Egy jó maroknyi elég belőle.
2021. ápr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szoktam igen, a dm-ben lehet kapni ilyen tasakos mosógéptisztítót, azt szoktam használni. Kipróbálom majd, köszönöm!

Számomra az a meglepő igazán, hogy meleg víznél meg nem oldódnak fel ezek a lerakódások? Ez olyan érdekes.

2021. ápr. 12. 11:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Az az előző mosás öblítője, amit az aktuális mosás 30 foka nem tud tisztességesen leoldani.
2022. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!