Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy kell egy automata mosógép...

Pintér László kérdése:

Hogy kell egy automata mosógép motorját bekötni?

Figyelt kérdés
3047803ab1 Bosch Siemens mosógép motorról van szó. Volt egy régebbi mosógépünk és kiszedtem belőle a motort, hogy jó lesz majd valamire, a kondiról lejövő kettő szálat [link] erre a két sarura rádugtam, mert multiméterrel mérve a motort forgatva itt adott áramot, letesteltem, majd bedugtam és csak kicsit mozdul meg a tengely és csak kattog. Mit csináltam rosszul? Lehetőleg hétköznapi nyelven kérném a választ, mert távol áll Tőlem a villanyszerelés! :) Köszönöm szépen előre is a válaszokat! [link] Vagy ez a bekötés jó lenne hozzá? Bár még ez is kicsit kínai Nekem, Valaki elmagyarázná egyszerűbben? Cserébe kap egy sört! :)
2021. ápr. 10. 15:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Bár ahogy nézem, amit linkeltem az csak 5-ös, vagy nem?
2021. ápr. 10. 15:38
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondolom kettőt össze kell zárni. Mármint 2 pöcköt, és ha megfelelőeket zárok össze akkor lesz lassú, ha meg megint egy másik kettőt, akkor meg gyors fordulatom? Csak melyiket kéne? A kondit jól kötöttem be?
2021. ápr. 10. 15:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kefés, univerzális motor. Ide nem kell indítókondi, ugyanis nem így működik. Elöször is biztosan kellene tudni, hogy melyik kivezetés mi.


Elméletileg (ha nincs több csatlakozó a motoron), akkor két csatlakozó tartozik a két szénkeféhez, kettő az állórészhez, és kettő pedig a tachogenerátorhoz.


Az állórész egyik kivezetését kellene összekötni az egyik szénkefével, a másik kivezetésre mehetne a fázis, a nulla pedig a másik kefére. Így el kellene indulnia a motornak max fordulaton.


Fordulatszámot egy vezérlővel tudnál állítani.


[link]


Ez alkalmas lenne hozzá. Az a probléma, hogy jó eséllyel kinyírtad a tachogenerátort. Ennek a feladata lenne, hogy a fordulatszámtól függő feszültségértéket generál, amiből a vezérlő tudja, hogy milyen fordulaton is forog éppen a motor. Sajnos ennek egyszerű megtalálni a kivezetéseit, ha forgatod a motort, és feszültséget mérsz multiméterrel, az a két csatlakozó lesz, amin mérni tudsz feszültséget. Erre te ráküldted a hálózati feszültséget, nem biztos hogy túlélte. Újra érdemes lenne leellenőrizni, hogy generál-e még bármilyen feszültséget.

2021. ápr. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!