Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az normális, hogy a föld...

Az normális, hogy a föld kivezetésen 120V váltóáram mérhető?

Figyelt kérdés

[link]


Ennek a zajszűrő kondenzátornak a föld kivezető lába és a föld között 120V váltóáram mérhető, de hagyományos és led próbalámpára nem világít. Normális ez?



2021. ápr. 19. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

A V az nem áram hanem feszültség.

Ezek szerint a föld kivezető lába nem ér a földhöz?

2021. ápr. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha áram lenne rajta, lemenne a fi-relé.
2021. ápr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szirty ***** válasza:
87%

Mivel a készülék sehova be nem kötött védőföldelés kivezetése és a földpotenciál között mértél normális.

Tekintve hogy a képet jól megnézve látható az oldalán lévő rajzon, hogy a fázis és a nulla vezetőről a földelés fele van kötve két kondenzátor.

Ha a földelő kivezetést nem kötöd be, ez a két kondenzátor leosztja a 230V-ot kb a felére ami megjelenik ott.


Úgy kell használni hogy bekötöd a védőföld kivezetést is!

2021. ápr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Kis kiegészítés a felmerült kérdésekre. A mosógéppel az volt a probléma, hogy rázott a dobja, ahogy megnéztem, szemet szúrt, hogy a hosszabbító földelés érintkezői el vannak hajolva, nem érintkeznek. A lakásban nincs ÁVK, így erre nem tudok hagyatkozni. A rossz hosszabbítóval bekötve viszont világított a fázisceruza a burkolaton, emiatt gondoltam, hogy nem elégséges szimplán földelt hosszabbítóba dugni, mert üzemszerűen használja a földelést, ami annak megszakadása esetén igen veszélyes. Lecsaltlakoztattam a kondenzátor földelés kivezetését, így már nem világított a ceruza a testen, de a kivezetésen továbbra is.


Akkor ha rendesen van földelve, normális az a 120V AC, és nem folyik rajta miliampernél erősebb áram?


Mégegyszer nagyon köszönök minden segítséget!

2021. ápr. 19. 18:26
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha rendesen le van földelve, nincs 120 V, nézd már meg a rajzot, olvasd el még egyszer az írásokat...
2021. ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5: [link]
2021. ápr. 19. 19:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, te egyagysejtes. Ha a kondenzátor földpontja földön van, akkor azon pont és a fázis között a fázisfeszültség mérhető, s azon pont és a nulla között meg semmi fezsültség nem mérhető. Nem? :D
2021. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De, de mivel nincs ÁVK, ezért nem tudok megbizonyosodni róla, hogy nem folyik rajta áram.
2021. ápr. 19. 19:15
 9/10 Szirty ***** válasza:
100%

Azokon a szűrőkondikon néhány tized mA áram folyik.

1-2 ilyen nem oldja le az ÁVK-t. De ha túl sok van a hálózaton akkor előfordulhat (vagy ha valamelyik készülékbe nagyobb értékű ez a kondenzátor)

2021. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Miért kell méregetni és okoskodni, ha azt sem tudod mit csinálsz? Hívj ki egy villanyszerelőt és kérd meg, hogy nézzen rá. A mérőműszer végeit én is tudom vaktában dugdosgatni, csak nem sok értelme van...
2021. ápr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!