Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mobil klíma kivezető háló...

Mobil klíma kivezető háló nagy ablakra?

Figyelt kérdés
Van egy mobil klímám, teljesen jó, viszont kilógatva nyitott ablak mellett nem túl hatékony. Az ablak 150x150, a háló 400 cm kerületű, fel lehet vajon valahogy rakni? Nyilván nem érne körbe.
2021. jún. 14. 04:02
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szinte semmi értelme a mobilklímának. Tésztaszűrővel mered a vizet.
2021. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért számít, a semminél több. Már az 3 fok, plusz a hatékony párátlanítás is ér annyit nekem, hogy ne kapjak agyf.szt. De tény, hogy nyitott ablaknál nem olyan hatékony, ezért kérdezem azt a hálót, hogy mennyire lehet hatásos.
2021. jún. 15. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát jó, engem minden esetre zavarna, hogy ugyan abból a pénzből (villanyszámla) egy rendes split klímával akár 10 fokos különbséget is tudnék csinálni.
2021. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mobil klímát én így vezettem ki az ablakon:

Még az olcsóbbakhoz is szoktak adni vagy lehet venni többféle ablakkivezető szettet, ez STAHLMAN és adtak hozzá egy panelt, abban egy hosszabbító panellel ami rövidebb-hosszabb ablaknyílásba is állítható.

Én kinyitottam a műanyag hőszigetelt ablakom, felhúztam a felhúzhatós szúnyoghálót, a hőkivezető csövet a gyári szettel belepattintottam a téglalap alakú műanyag panelba, azt a redőny sinhez raktam, ráeresztettem a redőnyt.belülről meg visszahúztam rá a függönyt. Kívülről igy néz ki, le van zárva a redőnnyel a meleg útja. Nagyon jól hűt, annyi hogy mivel nem az ablakon kívűl van a klímakompresszor, mint egy min. kétszer annyiba kerülő fix klímának, igy több zajt hallasz a lakásban, mint a fix klímánál. Előnye ennek, hogy olcsóbb, ha nem kell gyorsan elrakható, meg pl albérletekben nem nagyon fognak klimát beszereltetni az albérlők saját pénzen de nem is akarnak megpusztulni a melegben....

Vannak másfajta, nyitott ablakrést lezáró kivezető szettek is.


https://www.youtube.com/watch?v=dDMCL_XNdi4

2022. jún. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4. Köszönet. Azóta már beszereltettem egy splitet. A tavalyi nyár brutális volt, nem sokat ért sajnos a mobil klíma nálam.
2022. jún. 30. 12:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolom nem bántad meg :)
2022. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!