Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Árthat a légkondi készüléknek...

Árthat a légkondi készüléknek a wifi konektor használata?

Figyelt kérdés
Egy ilyen kapcsolót szeretnék használni távvezérléshez, ami ugye nem normálisan kapcsolná ki/be a készüléket, hanem megállitja az áramot. Árthat ez neki?
2021. jún. 25. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Elvileg nem szabadna, hogy ártson. Legalábbis úgy kéne tervezni a készülékeket, hogy bármikor lehet áramkimaradás, leoldhat a biztosíték, vagy kihúzhatja a tökkelütött felhasználó. Hány wattos klíma?
2021. jún. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem, de ez így marhaság. A leállítás nem árt ha egyből újra inditod akkor az árthatna de erre van védelem benne.


Infra gatewayt nézz az jobb

2021. jún. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Vannak direkt wifi-s klímák, vagy wifi modult lehet venni hozzájuk így normálisan használható. Nincs bajom a wifis konnektorral, én is használok, de ide nem biztos, hogy jó ötlet hosszú távra.
2021. jún. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Annyira nem art, hogy a legtobb modern legkondi aramkimaradas utan nem is kapcsol vissza. Mi lenne amugy a cel az egesszel?
2021. jún. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hosszú távon nem tesz jót neki. A tápellátás kimaradása ("áramszűnet"), védelmi leoldás ("lever a kismegszakító") egy ritkán 1x1 bekövetkező jelenség. Ezt még úgy-ahogy tolerálják a gépek, de egy kompresszor nagyon nem szereti ha csak úgy hirtelen le van kapcsolva. Nyilván 1-1 alkalommal kibírja, de nem úgy van méretezve, hogy ez rendszeresen megtörténjen.
2021. jún. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
meg azért se jó, mert így nem tud a lekapcsolás után szárítani, és szépen megtelepednek a nedves felületen a bacik
2021. jún. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a cél, hogy távolról tudd vezérelni, akkor vagy szerezz wifi modult a klímába, vagy időzítsd be, hogy kapcsoljon be egy órával azelőtt, hogy hazaérsz.

Én tuti nem kínlódnék ilyennel, eleve wifis klímát vettem.

2021. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Nálam is wifi-s konnektorrol működnek a klímák, de csak a fogyasztárásmérés miatt. Lekapcsolni a konnektort csak vihar esetén szoktam távolról, amikor előtte már leállítottam a klímákat, nem szeretik a hirtelen áramszünetet. Ha gyárilag nincs wifi a klímában, lehet kapni pár ezer forintért univerzális wifi-s távirányítót.
2021. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!