Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Olyan lehetséges, hogy távoli...

Olyan lehetséges, hogy távoli vihar után kevésbé hatékonyan hűt a klíma?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt nagy vihar volt a környéken és mi nem áramtalanítottunk itthon. A klíma bekapcsol, viszont alig érezni, hogy hűtene valamennyire. Azelőtt nem volt vele ilyen gond. Lehet, hogy valami elszállhatott benne?

2021. júl. 2. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha hideget fúj akkor jó
2021. júl. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vedd lejjebb a hőfokot, mivel most sokkal hűvösebb van bent is, ezért nem hűt olyan intenzíven.
2021. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is #2-es válasza releváns, ha esetleg nem próbáltad még.
2021. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az intenzitás attól is függ, hogy hány fok van a helyiségben. Ha áramszünet nem volt, akkor nem hiszem, hogy a vihar miatt lenne valami baja. Figyeld és, ha nem hűt megfelelően, akkor hívd a szervízt. Feszültség ingadozás lehetséges amúgy , de az nem tudom mennyire árthat neki.
2021. júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Inverteres klímánál szerintem függ a külső hőcserélő oldali hőfok is...

Ha jól tudom hűtési módban minél melegebb van kint annál intenzívebb hideget fúj bent...

Viszont arra figyelni kell,hogy ha kint van 20 fok,,és a beállított szobai meg pl 24fok az úgy szerintem kissé üti egymást hűtési módban legalábbis.

2021. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A régi, nem inverteres klímáknál ha a külső hőcserélő hidegebb volt, akkor bent is hidegebbet fújt, mert ugyanakkora teljesítménnyel üzemelt.

Az inverteres gép igyekszik mindig ugyanolyan teljesítménnyel hűteni, illetve ugyanolyan hőmérsékleten tartani a kifújt levegőt, így ha kinn hidegebb van, visszaveszi a kompresszor fordulatszámát.

De mégis miért tapasztaljuk azt, hogy gyengébben hűt?

Feltehetően nincs annyira meleg a szobában sem, így nem érzed nagynak a különbséget.


Ha nem jól írtam, javítsatok ki.:)

2021. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez nem inverteres klíma. 2009-es, akkor még nem mind volt inverteres.
2021. júl. 4. 19:15
 8/8 anonim ***** válasza:

A kültériben megy a kompresszor?


Egyébként az is lehetséges, hogy a vihar miatt sokkal magasabb a páratartalom, így a hűtési teljesítmény nagyobb arányban fordítódik a pára lecsapatására, ezért a hőmérséklet kisebb mértékben csökken.


Nálam van egy 2020-as inverteres, illetve a műhelyben egy 1985 körüli nem inverteres ablakklíma, utóbbi ritkán megy.

2021. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!