Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A hűtőnk csak 2-es fokozatban...

A hűtőnk csak 2-es fokozatban működik normálisan, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A hűtőben ha feljebb tekerem a kapcsolót középállásba, akkor soha nem áll le és 10 cm jég is kialakul hátul, de az istenért nem akar leolvasztani. Egyszerűen 0-24-ben megy ha mondjuk hármasra feltekerem (5 állás van). Ezt miért csinálja? Kettes állásban nincs vele probléma, akkor nem fagy oda semmi, vagy is ha igen akkor leolvasztja magától.

Bár így is szerintem sokat megy még kettes állásban is. Fél napiokat képes menni, aztán fél óráig pihen és folytatja…

Az a gond hogy albérlet, és nem tudok a tulajnak hibát jelezni, mert ugye végülis hűt meg kettes állásban nem produkál hibákat. Csak hát hogy ilyen sokat megy a kompresszor, fogyasztásban biztos nem tesz jót, feljebb tekerni meg nem tudom, mert egyből 10cm zúzmara és jég lesz benne.



2021. júl. 18. 08:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt, 24 fok van a lakásban, max 25, nem indokolja szerintem hogy ezeket csinálja
2021. júl. 18. 09:00
 2/9 anonim ***** válasza:
Iszonyú mennyiségű áramot fogyaszt. A termosztáttal lehet baj. Ez már nem lesz jobb. Vegyél másikat.
2021. júl. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jelezd a tulajnak!
2021. júl. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Venni nem tudok mert nincs pénzem, a tulaj meg biztos nem fog menni mert hűt. Őt nem érdekli hogy 3000Ft-al több áramot fogyaszt…. Szerelőre meg nincs pénzem, kicsi 20nm garzon lakás ez.
2021. júl. 18. 09:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Megpróbáltál már neki szólni vagy csak picsogsz?
2021. júl. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kikell cserélni a kapcsolót és jó lesz. 2500 ft.
2021. júl. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen jó tipp, hogy ki kell cserélni a kapcsolót.

A kapcsoló (bár termosztát a becsületes neve) működik.

Hiszen 2-es állásban ki és bekapcsol.

Ha ebben a 2-es állásban agyonfagyaszt mindent, akkor valóban cserélni kell.

Kérdező!

Mindent írsz, csak azt nem, hogy hűt-e rendesen, vagy nem?

Pedig ez kulcskérdés.

Lehet 1-es állásban is megfelelően hűt és jobb lenne a jár/nem jár aránya.

Mit foglalkozol a gomb állással (nem mondtam azt, hogy az úgy a jó), ha hűt rendesen?

2021. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azért tekertem feljebb, mert számomra nem volt elég hideg a hűtőben. De hármasban a hűtő hátfala meg lefagyott teljesen.

Az 1-es állás nem jó, minden kiolvad. Most kettesben van, néha leáll így azért egy fokkal jobb.

De ez egy régi beko hűtő, szerintem gazdaságosan ezt javítani már nem lehet amúgy sem. Szóval most kettes állásban elmegy, nem fagy bár nincs olyan hideg benne mint szeretném. Na mindegy.

2021. júl. 25. 20:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi a fæszért nem szólsz a tulajnak?

Ez az egyetlen előnye a szaros albérleteknek, a tulaj felelős a javításokért

2021. júl. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!