Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ez normális egy split klímánál?

Ez normális egy split klímánál?

Figyelt kérdés
Van egy Midea klímánk. Új, most vett. Az van, hogy pl. bekapcsolom a klímát hűtés/cool üzemmódban, 28 fokra állítva, a szobába meg 26 fok van. Ennek ellenére a klíma elkezd úgy hűteni, mintha az életéért tenné, és leviszi a hőmérsékletet kb 21 fokig. Nem győzöm utána nyitni az ablakokat, hogy ne fagyjak szét. Felhívtam a klímást, aki beszerelte, szerinte ez normális, mert le kall adjon valami hőt, meg nem reagál azonnal stb... De ha ez normális, akkor én nem vagyok az. Most is 25 fokra be van lőve, ás mikor a hőmérséklet eléri a 25-öt, bekapcsol és lehűti 20 fokra a szobát, megint szétfagyok. Elvileg inverteres a klíma, szóval ezt a ki be kapcsolgatást nem értem. Létezik, hogy átvertek, és egy régebbi fos klímát szereltek be, vagy hibás a klíma?

2021. júl. 22. 10:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a szoba alapterülete? Nem lehet, hogy nagyon fölé lett méretezve a klíma, így bármennyire is "óvatos" túlhűti a szobát?

Esetleg függöny, polc stb takarja az oldalát ahol a hőmérséklet érzékelője van?

Próbáld ki az IFeel funkciót, ha van benne. Ebben az esetben a távirányítót használja termosztátként, így ott lesz 25°C-ahova azt teszed.

2021. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A hőérzékelőt blokkolja a szűrő, ezért csinálja ezt. Nekem is most volt egy ilyen problémám, amikor 19 fok volt már a szobában, 25-öt érzékelt és okádta a hideget. Csak kivettem a szűrőt, visszatettem és egyből jó lett. Ezt te is meg tudod csinálni, nem kell hozzá szerelőt hívni (kb havonta meg is kell tenned, tisztítani kell a szűrőt folyamatosan). Az viszont normális, hogy kicsit túlhűt, nekünk 24-re állítva estefelé a 22 fokot is eléri. Ez azért van, mert teljesen nullára soha nem kapcsol ki az inverteres klíma (csak ha te kikapcsolod), hanem a teljesítmény szabályozásával belövi, hogy nagyjából olyan ütemben hűtsön, ahogy a szoba melegszik. Ahogy csökken a beérkező hő, mert például elfordult a nap, idő míg ehhez alkalmazkodik a klíma, mert csak annyit tud érzékelni, hogy hidegebb lett a beállítottnál. Illetve azt is vedd figyelembe, hogy a klíma fentről szívja be a levegőt. Fizikából tanultad, hogy a meleg felfelé száll, így fent, a beszívott levegő melegebb, mint ami lent van, a beszívotthoz állítja magát. Nem elhanyagolható még, hogy a hűtés mellékhatásaként szárítja is a levegőt, a száraz levegőt pedig eleve hidegebbnek érzed, mint a nedveset.
2021. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg furcsa így, nálunk nem hűti le túl, automatikusan tartja a beállított értékben, max 1 fokkal eltéréssel
2021. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek, megnézem majd. Egyébként rájöttem, hogy ha a fan mode-ot auto-ra teszem, akkor kb. miután elérte a kívánt hőmérsékletet, a ventilátor erejét csökkenti a klíma. Persze ilyenkor még hideg levegőt fúj pár percig, mint a jég, de legalább nem olyan intenzitással az alacsony ventilátor fokozat miatt. Eddig úgy volt, hogy 40% vagy 60%-on volt beállítva manuálisan a ventilátor, és lehet ezért volt az, hogy miután elérte a hőmérsékletet, még pár percig hideg levegőt fújt ezzel a 40 vagy 60%-on működő ventilátorral és emiatt hűtőtt nagyon túl.


Egyébként kis szobába szereltük a klímát, tetőtérbe (illetve emeleti szoba), egy kb 9-10 négyzetméteres szoba, de azért vettünk erős, 3,5-ös klímát, mert majd engedek a szobámból ki a többibe itt fent :)

2021. júl. 22. 11:08
 5/19 A kérdező kommentje:

2. válaszoló írtad, hogy "Ez azért van, mert teljesen nullára soha nem kapcsol ki az inverteres klíma (csak ha te kikapcsolod), hanem a teljesítmény szabályozásával belövi, hogy nagyjából olyan ütemben hűtsön, ahogy a szoba melegszik."


Az igaz, hogy nem kapcsol ki, viszont a hűtése kikapcsol, nem? Úgy tudom, hogyha a szoba hőmérséklete nem éri el a beállított hőmérsékletet, akkor hátés üzemmódban sem hát a klíma, hanem csak a ventilátor működik. Vagy nem jól hiszem? Ilyenkor is hűt valamennyire, minimálisan?

2021. júl. 22. 11:11
 6/19 A kérdező kommentje:
bocsánat az elírásért, a hát az hűt akart lenni :)
2021. júl. 22. 11:12
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha fan modeba kapcsolod, értelemszerűen leáll a hűtés, de egy ideig még hideget fúj, mert nem tud egyik pillanatról a másikra megszűnni a hűtőközeg keringése - ahogy elindulni se, ezért kell pár perc bekapcsolás után, mire hideget fúj. Csak ha kikapcsolod, ezt nem veszed észre, mert a ventilátor is lekapcsol, de a kültéri ventilátora még megy egy darabig, hogy ne melegedjen túl. Cool modeban nem kapcsolja le a hűtést, csak ha már nagyon túlhűtött, 24-re rakva nekünk 21-en kapcsol ki. Pont azért, mert nehézkes folyamat a leállítás és az újraindítás, ezért inkább túlhűt egy kicsit, aztán majd visszamelegszik (vagy nem).
2021. júl. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Értem. Most is 21 fokra lehűtötte a szobát (fan mode-ra raktam és ott kiírja hány fokot érzékel maga a klíma) miközben a cool mode-on 27-re van állítva. Hát nem tudom, hogy 6 fok eltérés mennyire normális, de most is szétfagyok :(
2021. júl. 22. 11:38
 9/19 A kérdező kommentje:
De ez van. Majd ha már túl hideg van manuálisan kikapcsolom a klímát, vagy átrakom fan mode-ra, mást úgyse tudok tenni.
2021. júl. 22. 11:40
 10/19 A kérdező kommentje:
De nem fogom megérteni, hogy ha ő érzékeli, hogy már 5 fokkal hidegebb van, mint amit a kedves felhasználó beűllított, pl. 22 van a 27 helyett, mi az istenért hűt tovább 100%-os ventillátor üzemmóddal még 21 fokra? Kutya legyek, ha értem. Ilyenkor ha hűt is tovább, mert nem tud leállni azonnal, akkor is legalább a ventilátorját visszafoghatná, meg már 26 foknál el gondolkozhatna, hogy nem kell már sokkal hűvösebb, de neeeeem, ő hűt tovább hogy fagyjak meg. A klímást felhívom, meg ezt mondja: "Ez NoRmÁlIs". Hát én melóhelyen egy kis 9 nm-es szobába használok klímát, és ott érdekes módon sosincs hűvösebb, mint a beállított, azonnal reagál mindenre. Bár az minőségi Gree klíma. Lehet ez a Midea ennyire buta.
2021. júl. 22. 11:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!