Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit kell a mosógépembe kitakar...

Mit kell a mosógépembe kitakarítani? Hol tönődhetett el?

Figyelt kérdés
Beko mosógépem van, a pontos típusát nem tudom, van rá olyan írva, hogy WTE 5411 BO, nem tudom az azt jelzi e. A probléma az vele, hogy miután kimos, az adagoló tálkában az öblítő helyén telemegy vízzel. Amúgy mos rendesen, meg az öblítőt is felhasználja, csak a végén tele van vízzel az adagoló. Ilyen esetben hol kell kitakarítani? Köszönöm előre is a válaszokat.
2021. aug. 9. 09:44
 1/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Az adagoló eltömődhet. Jellemzően kivehető. Vízkőoldóval kell kitakarítani. A mosógépekhez lehet kapni a drogériákban/Tescobn/Auchanban tisztiítótablettát a takarítómosáshoz.
2021. aug. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor csak vízkő lehet a probléma? Nálunk elég kemény a víz, minden hamar bevízkövesedik tőle..
2021. aug. 9. 10:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a vízkő, az öblítő is lerakódhat.

Vedd ki az adagolót, alaposan takarítsd át. Kukkants be a helyére és ott is alul, felül, a nyalásokat is akár fogkefével sikáld át.

2021. aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kezelési útmutató 18. oldalán leírtak szerint kell eljárni.

Gondolom meglepetéskét fog hangzani amit ott javasolnak, hogy 4-5 mosásonként tisztítani kell. Otthon a páromnak megtanítottam, hogy minden mosás után vegye ki, és a csap alatt öblítse át. Ez kb. fél percet vesz igénybe. Cserébe jól működik, nem lesz lerakódás, penész, vízkő, pangó víz és büdösség, meg egyebek.

2021. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Lehet nem ártana néha elolvasni a használatit... :))))
2021. aug. 9. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Az öblítő gusztustalanul le tud rakódni. Mikor elkezdtem saját háztartást vezetni, nekem senki nem mondta hogy ki kell venni azt az adagolót időnként. Hát, nem is vettem ki. Aztán amikor egyszer mégis, csak kíváncsiságból, egy délutánon át sikáltam mire tiszta lett. Azóta minden mosás után kiveszem, csap alatt elöblítem. Azóta nem volt semmi gondom vele, jól működik, nincs eltömődve és nem büdös.
2021. aug. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Büdösnek nem büdös nekem sem, csak látom hogy vízkövesedik.. vagy penészedik, de nekem inkább vízkőnek tűnik.
2021. aug. 9. 15:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, RTFM :)


Naszóval, a vízkő és az öblítő egyszerre kezd lerakódni a kivált ruhaszösszel együtt. A dob mögött a dobcsillagon, ahol nem fogod soha meglátni. Ha nem hagyod nyitva a mosógép ajtaját ÉS az adagoló ajtaját mosás után, akkor a gép be fog rohadni főleg ebben a mostani melegben. A berohadás alapját a kifolyócsőben visszamaradó pangó víz adja.


Vegyél aldiban mosógéptisztító lötyit (2db-ot adnak összeragasztva) indíts el egy 90 fokos mosást és ezt add hozzá. Az adagolót meg kézzel trutyizd ki patyolattisztára.


Ne csak 40 fokkal mossál, időnként indíts el üres 90 fokos mosást is.

2021. aug. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a segítséget! :)
2021. aug. 10. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!