Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klíma rendelésnél olyat kell...

Klíma rendelésnél olyat kell rendelni, ami "alap" klíma kültéri és beltéri egység, vagy KIT, ami tartalmazza a csöveket, kábeleket is?

Figyelt kérdés
Vagy a csöveket, szerelvényeket a cég hozza ami felszereli pl klíma szerelés 3 m csőhosszíg x ezer forint...

2021. aug. 15. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A felszerelés díjában van némi csövezés, kábelezés, jellemzően 2 méter, de ezt érdeklődd meg a szerelőtől. Ha ennyibe belefér, mert egymás mögé, ugyan arra a falra kerül a beltéri és a kültéri egység, nem kell plusz cső. A tápellátást pedig még a felszerelés előtt, villanyszerelővel kell megoldani, az nem a klímás dolga. Ha ezt nem teszed meg, a klímás felszerel egy villásdugót a klíma vezetékére és bedugja a konnektorba. Ez teljesen szavályos így, csak ha nincs elég szufla a rendszerben, hogy a klíma is onnan üzemeljen, rendszeresen levert biztosítékkal fogsz találkozni, ezért szokták külön vezetékkel, külön biztosítékkal közvetlen a villanyórára kötni.
2021. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olvastam már mástól is, csak nem értem miért kellene egy klímát külön kismegszakítóról, külön áramkörről működtetni? Azért mert helyhezkötött? A fogyasztása nem indokolja, egy hajszárító többet fogyaszt egymaga, mint egy 3.5 kW-os klíma max. teljesítményen akár hűtésről, akár fűtésről van szó. A mosógép is villásdugóval van szerelve, pedig a viz felfűtése közben jó étvágya van, ami szintén több, mint a példaként említett klímának. Na mindegy.

A klímákhoz itthon nem adnak csöveket, jobb is, mert gyenge minőségűek és vékony a falvastagságuk. A szerelő hoz mindent a klímatartó konzoltól, a rézcsöcsöveken át az utolsó csavarig. A klímát is szeretik ők hozni, csak akkor rendelj klímát saját magad, ha biztosan lesz hozzá szerelő, aki felteszi. Nem szeretnek "idegen" klímákkal foglalkozni, főleg nem a nyár közepén. 3 méter csőhossz majnden minden klímánál előírás, ennyi min. legyen az árban meg a két egység között, ha más nem, a kültéri mögé feltekerve. Bár ezt a szerelőnek kell tudnia, bízzunk benne, megtanulta a szakmát.

2021. aug. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"csak nem értem miért kellene egy klímát külön kismegszakítóról, külön áramkörről működtetni? ... A mosógép is villásdugóval van szerelve, "

A klíma meg nem.

"3 méter csőhossz majnden minden klímánál előírás, ennyi min. legyen az árban meg a két egység között,"

Tapasztalat alapján nem muszáj, ha a közegáramlás mem okoz zajt.

Az enyémben kettős forgódugattyú van, kb. 1,2m csőhosszal szerelve. Csöndes.

A feltekerésnél viszont az olaj ülhet meg a csőben.

[link]

De ezt a szerelők tudják.

2021. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van már egy klímánk, nagyobb teljesítményű, konektorról megy villásdugóval, nincs vele probléma, mehet mellette a mikró-mosógép-ruhaszárító-számítógép együtt, azt a klímát úgy rendeltem, hogy a beüzemelő cég hozta ki és fel is szerelték, viszont most úgy rendeltem egy kis teljesítményűt a hálószobába (hogy ha éjszaka be vannak csukva az ajtók akkor a hálóban is kellemes maradjon a hő, éjjel nem mosunk stb, így együtt nem menne a 2 klíma, vagy ha igen akkor meg a mosógép nem), ahhoz néztem, hogy van a klíma X ft és a KIT-el ami csövek stb az plusz 5000 ft de az alapot rendeltem meg csövek nélkül. A nagyobbik klímánknál 5 m csőhossz van a kültéri és beltéri között, és a kábelcsatorna alatt pont volt egy nem használt konektor ami így el is lett tüntetve.
2021. aug. 15. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

A legtöbb gyártó megköveteli a 3 méteres csövezést, de nem az áramlási hangok miatt, hanem, hogy ne kapjon folyadékütést a kompresszor. Legkésőbb a csövezésben minden hűtőközeg elpárolog, így csak gőz halmazállapotú hűtöközeg érkezik a kompresszorhoz. Természetesen működnek klímák 1 méteres csövezéssel is, de nem véletlenül van a 3 méter kitalálva, akár a garancia is múlhat rajta.

Nem egy szemet gyönyörködtető látvány a linkelt szerelés, de pont ez a lényege. Azt az 1-3 méter csövet szebben és nagyobb ívben is be lehet hajtogatni a kültéri mögé, semmi problémát nem fog okozni.

2021. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi probléma 50cm csővel sem. Évek óta működik a gép, hűtésre, fűtésre is van használva. Az volt a teszt. Azóta nem foglalkozok 3m csőhosszal.
2021. aug. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!