Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Akkus fúróból elektronikus...

Akkus fúróból elektronikus fék kiiktatása?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemrég kaptam egy akkus fúrót, hogy újítsam fel az aksiját (NiMH -> Li-ion). Az akkut (szerszámgépbe való!) szépen összeraktam, szakszerű ponthegesztéssel, BMS, stb, teszi a dolgát, egy ciklust elteszteltem belőle a túlmerítés, túltöltés, balanszolás ellenőrzése címmel. A fúrónak van elektronikus féke. Egy másik fúrónál már rájöttem arra, hogy amikor szép lassan elkezdem húzni a triggert, hogy induljon a fúró, akkor van egy pozíciója a triggernek, amikor még fogna az elektronikus fék, viszont már adna gázt a fúrónak, és ekkor a BMS letilt rövidzár miatt, ami végülis logikus. Szóval a fúrót sehogyan sem akarja megindítani, egy kivétellel: ha hirtelen "rácsapok" a triggerre, ugyanis akkor nincs ideje a BMS-nek tiltani, mivel hamar áthalad a trigger azon a bizonyos pozíción. (Ugye itt milisec-ről beszélünk) Szóval arra jutottam, hogy ki kéne iktatni az elektronikus féket a fúróból, másképp nem lehet megcsinálni. Valaki csinált már hasonlót? Ha igen, hogy tette? :D Köszi mindenkinek!

#fúró #akkus #kiiktatás #elektronikus fék
2021. aug. 16. 17:12
 1/1 Szirty ***** válasza:
100%

Ez a "fék" azokban a készülékekben amikkel én találkoztam úgy működik, hogy a kapcsoló ("trigger") gomb NC érintkezője egyszerűen rövidre zárja a motort.

Tehát amikor felengeded a gombot, a motort rövidre zárja.

Ha ez az érintkző lassú benyomás során túl későn nyit (túlságosan be kell nyomni hogy bontson) akkor rövidzárban marad a motor amikor már kapja az áramot.


Ezt a vezetéket a triggernél keresd meg és forraszd le.

2021. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!