Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy lehet vízkőteleníteni a...

Hogy lehet vízkőteleníteni a SZARVASI MINI ESPRESSO kávéfőzőt?

Figyelt kérdés

Az interneten de főleg a youtube-on olyan megoldások vannak amik nekem nem váltak be. Tiszta ecetet öntenek bele ráadásul van egy légtelenítő szelepe. Nekem a MINI ESPRESSO van aminek csak a tetején vagy egy beöntő nyilás.Azért gondoltam a vízkőtelenítést mert már nagyon lassan jött le a kávé. Azt olvastam, hogy HAVONTA kell ezt a műveletet elvégezni. Nekem 1 éve volt az előző.

Az ecetes megoldással azt értem el, hogy csak csepeg ki belőle a víz. Így a kávé sem fog lejönni belőle.


Tud valaki hasznos tanácsot adni?


Köszönöm



2021. aug. 22. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ecet lemarja vagy a citromlé. De hagyd állni benne. Van amugy direkt erre valo cucc is a boltokban
2021. aug. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ecet pedig jó lesz, de tényleg állni kell hagyni.
2021. aug. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ecettel maratom le a vízkövet, de hagyom benne állni csak akkor marja le, mert annak idő kell
2021. aug. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hagytam állni 1 éjszakán át. Szó szerint CSEPEGVE jön le. Még tavaly is olyan erővel nyomta ki a vízet mint egy sugárhajtómű és most már csak csepeg.

És ha ecet vagy citromlé esetleg vízkőoldó akkor higgítva vagy töményen?

2021. aug. 22. 12:15
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg akkor maga a cső is vízköves, oda is be kellene valahogy juttatni az ecetet. (Nem látom magam előtt a készüléket, nincs ötletem, hogy hogyan. Fecskendővel talán? Vagy párszor így ecettel végig futtatni a főzőprogramot?)

Én nem szoktam hígítani az ecetet, zsupsz bele az üvegből.)

2021. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy hígítsd. 20%os ecet, vagy facsart, szűrt citromlé.
2021. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
2021. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Citromsavat vízben feloldva kicsit töményebbre lehet pancsolni, mint az ecet vagy citromlé.
2021. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kárt nem tehet a gépben a vízkőoldó vagy az ecet és vagy a citromlé.

2021. aug. 22. 12:59
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Citromsav
2021. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!