Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A hűtő hátsó részében mi célt...

A hűtő hátsó részében mi célt szolgál ez a drót?

Figyelt kérdés

kép:


[link]


Az a gyanúm, hogy nem áll le, ahogy kellene, mintha folyamatosan működne.

Esetleg ez a fémdrót a hőmérséklet érzékelője vagy mire van ez? ha pedig nem az, akkor mit befolyásol egyáltalán?


azért kérdezem, mert nemrég nagyon bejegesedett az egész hátulja a hűtőnek, és ezt a drótót is befedte bőven a masszív jég (kb 5-8 cm vastag volt, leszedtük, azóta nem keletkezik új egyelőre), és remélem, hogy emiatt nem károsodott.


kösz előre is



2021. szept. 3. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Az enyémben nincs ilyen drót, illetve van, csak nem szabadon lóg, hanem a hűtő oldalán belül van elvezetve. Viszont egy hónapja elkezdett túlhűteni a hűtőm, konkrétan legalacsonyabb fokozaton -5 fok volt benne. A szerelő azt mondta, hogy a termosztát romlott el, úgyhogy kihúzta ezt a drótot, és egy másikat tett bele. Azóta jó.
2021. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a termosztát "drótja",a kör alakú borítás alatt van a falhoz rögzítve az érzékelője.

Elvileg ha az vastagon befagy akkor a termosztát azt érzékeli hogy hideg van bent ezért addig éppenhogy nem kellene bekapcsolnia a motornak amíg az ki nem olvad.

A termosztátnak kétféle hibája lehet,vagy folyamatosan megy vagy soha,attól függ milyen állásban égtek be az apró érintkezők a belsejében.Néha ütögetésre,piszkálásra stb.egy ideig még "meggyógyul" de idő kérdése a csere.

2021. szept. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

és ezt így kívülről akkor el se tudom dönteni, igaz? mit kellene ütögetnem? azt a kis kerek borítást? de honnan veszem észre, h javul?


és igen, nekem sjanos mintha állandóan menne. akkor az vszínű rossz ugye. ezt a termosztátot nem lehet külön kicserélni ? mindenképp másik hűtő kell?

2021. szept. 4. 10:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

De, simán, egyszerűen ki lehet cserélni. Nekem a szerelő három perc alatt megoldotta (miután fél óráig hajszárítóztuk a hűtőt, hogy a jégréteg leolvadjon). Mondjuk egyedül nem tudtam volna megcsinálni, ezért is hívtam szerelőt.

(1-es voltam)

2021. szept. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tesztelni úgy lehet hogy pl. letekered 0-1 re a termosztátot(a motor leáll),hagyod mondjuk 10-15C°-ra felmelegedni a hűtőt hogy leolvadjon a jég a "drótról",ekkor feltekered hármasra,hallasz egy kis kattanást és a motor beindul.

Mivel nem derül ki milyen típusú,korú a gép ezért általánosságban:az a "drót" igazából egy cső amiben valamilyen gáz van ami tágul-zsugorodik a csőben a hőmérséklet hatására és a termosztátban van egy pár centis rugalmas membrán ami szintén tágul/zsugorodik így nyomkodja az apró érintkezőket és kapcsolgatja a ki-be a motort.

A termosztáthoz hozzá tartozik a cső és az a kerek műanyag alatti(az csak egy lepattintható takaró hogy ne lógjon a levegőben a cső,nekem csak egy fém patenttel van rögzítve))érzékelő is ami csak egy kis bumszli(abban is van gáz).

A termosztát az amin van egy tekerő 0-5ig,annak műanyag borítását kell levenni(és előtte a tekerőt is lehúzni),alatta van a gyufásdoboznyi termosztát 3-4 vezetékkel.A csere annyi hogy a vezetékeket le kell húzni,a termosztátot kiépíteni a csővel együtt,vissza ugyanoda az újat,ugyanoda visszadugni a vezetékeket és kész-tényleg csak néhány perc.

Olyan primitív hogy amíg én elmentem venni új termosztátot addig egy egyszerű billenőkapcsolót raktam a vezetékekre és pár óránként kapcsolgattam a hőmérő alapján hogy addig is menjen a hűtő.

Ha rákeresel a hűtőgép márkájára+termosztát akkor láthatod milyen a kütyü és hogy akár 3-4000ft-tól is kapható(a szerelő jóval többért fogja adni+munkadíj).

2021. szept. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van fagyasztórésze is?

Ha igen, akkor jó bele (nagyon sok más között, amik alig térnek el hőfokban egymástól) a K592805 termosztát.

Orczy áruház, nézz körül.

2021. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

igen, alul kétrészes fagyasztó. már letekertem és kb 1,5 állásban leáll a motor, de azt veszem észre, mintha semmi összefüggés nem lenne a motor beindulása és az állás ill. a hideg között, tulképpen folyamatosan megy. csak 1,5 alattra állítva áll meg.

típus: Zanussi, de ennél többet nem találok rajta.

2021. szept. 5. 08:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is Zanussi van,a bal oldali zöldségtartó fiókot kihúzva a hűtő falán van az adattábla matrica.
2021. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

kösz, lefotóztam, ebből lehet tudni, pontosan milyen termosztátot keressek?

na meg én azt így laikusként is meg tudom csinálni vagy kell esetleg vmi speckó szerszám pl?


[link]

2021. szept. 6. 12:37
 10/11 anonim ***** válasza:

A ZFC264K alapján rákeresel a termosztátra pl.

[link]

Végülis csak annyi a különbség közöttük hogy milyen hosszú a drótjuk a hűtőszekrények mérete miatt és hogy a normál vagy a fagyasztó részhez kell-e.

Csak egy csavarhúzó kell és esetleg egy fogó,(áramtalanítás után)az 1-2 darab csavart kiszedve lejön az egész fehér műanyag termosztát borítás,a tekerőt lehúzod,alatta a tengelyen van egy nagyobb anyacsavar,azt a fogóval letekered-a termosztát elválik a háztól.Megjegyzed milyen színű vezeték hová van rádugva(nem bonyolult mert csak kettő a fontos+1 testelés és 1 belső világítás kapcsolójához vezető drót van.Megnézed merre vezet a termosztátból kiálló hosszú cső és kiszeded a helyéről a kör alakú borításig.

[link]

Előtte akár rá is kereshetsz a neten vannak képek-videók.

2021. szept. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!