Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A fogyasztókat 5 kismegszakító...

Esperes Károly kérdése:

A fogyasztókat 5 kismegszakító védi, melléjük egy fi-relé is be van kötve.Ha a 30 mA határt valami szivárgás miatt a rendszer átlépi, a fi azonnal reagál, bármely alkörben van a hiba?

Figyelt kérdés

2021. szept. 25. 22:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
10-es, hagyd, tipikus nagyképű majom.
2021. szept. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Szirty ***** válasza:
Szakmai oldalról kiválóan alátámasztott érv! :)
2021. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Esperes úr mit össze imádkozhat, hogy most mi mit véd...
2021. szept. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Elvakultak minden szobát külön relére tesznek, kevésbé elvakultak csak a hűtőládát,..."


Ez azért nem egyszerűsíthető le ennyire.


- kültérben, hidegpadlós helyiségben, vizes helyiségekben, vízzel működő gépeknél életveszélyes nem használni! Jól szigetelő padló (pl. száraz parketta, padlószőnyeg esetén kisebb az esély, hogy nem ér halálos áramütés, de én nem kockáztatnék egy 6-7000 Ft-s eszköz miatt.

- Nem rossz ötlet több Fi relét használni. Ha egyre van kötve egy nagyobb ház, gyakoribb, hogy lekapcsol például párás levegő, hegesztőtrafó, villámlás miatt, a nagyobb kiterjedésű vezetékezés miatt, vagy a nagy, gyors áramlökések miatt. Kültérben lévő konnektorokat lámpákat mindenképpen érdemes önálló fi relére tenni.

- Három fázis esetén lehet használni 1 db három fázisút, vagy 3 db egy fázisút. Tapasztalatom szerint a három fázisúnál gyakoribb a villám, párás levegő miatti lekapcsolás, mint több egy fázisúnál. Három fázisúnál nagyobb az esély nullpont eltolódásra (és ezzel a rákapcsolt eszközök tönremenetelére) kontakt hiba vagy téves, rossz helyen történő megbontás esetén. 3 db egy fázisú esetén ez helyes bekötés esetén nem áll fenn. Ezekért nem elvakult, ördögtől való ötlet több fi relét használni.

2021. szept. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"hogy nem ér halálos áramütés,"

rosszul fogalmaztam:

hogy halálos áramütés ér

2021. szept. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

#11, akkor te meg egy kisképű majom vagy? :D

A dolgoknak megvan a magyarázata, de én nem különösebben kedvelem, ha valaki először állít határozottan hülyeséget, félrevezetve a kérdezőt meg a világot, és utána meg kérdez. Az az igazi nagyképű majomság. Először kéne a nulla tudásról elmozdulni, utána megnyilatkozni. És nem érzem kötelezőnek a magyarázkodást, elég annyi, hogy megjegyzem, ez nem volt helyes. Ha erre az impulzusra nem néz utána, akkor reménytelen.

2021. szept. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Imrici ***** válasza:
0%

Vezetékvédő megszakító? Ilyen a kalendáriumban sincs!! Legfeljebb berendezésvédő biztosító, vagy kismegszakító. A vezetéket nem kell védeni, mert azt olyanra méretezzük, amit a biztosíték, vagy a kismegszakító zárlati áram esetén, lekapcsol a fogyasztóról. Fontos!: A kismegszakító 0-FÁZIS zárlata ellen véd! Ha pl. 16A-nél nagyobb áram folyik egy fogyasztóban zárlat esetén, lekapcsol. Nem gyullad ki a gép, nem okoz tüzet. A Fí relé a FÖLD és a FÁZIS között folyó áramot látja, és már 0.3A-nél lekapcsol.(Nem teljesen így van, mert a fázis nulla, és a fázis föld közötti különbséget látja), de a mi szempontunkból ez nem lényeges.

Tehát: A kismegszakító berendezés, és tűzvédelmi funkció lát el, A Fírelé életvédelmi funkciót! Mindkettő fontos, mindkettőt be kell építeni!!!!!

2021. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Imrici ***** válasza:
58%
Természetesen minden gyári, boltban kapható készülék rendelkezik saját biztosító rendszerrel, kivéve, amelyik nem. Ilyen lehet egy fúrógép, sarokcsiszoló, meg némely kéziszerszám. ezek azért nincsenek biztosítva a saját rendszerben, mert változik az áramfelvételük. Kicsit megszorul a fúró, nyomná ki a biztijét pl. De Tv, hűtő, mikró, PC, fagyasztó, kapunyitó, stb. azonnal kioldja a saját biztijét, mielőtt a kismegszakító "megszólalna"! Ha ilyenkor valaki átköti a berendezés biztijét, akkor szólal meg a ház biztosítéka. Figyeljetek oda, mert a villany nem játék, akár a medve.
2021. nov. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Imrici ***** válasza:
58%
Most nézem, a kérdezőnek még nem is válaszoltam! Ha a fí reléd közvetlenül a az óra utáni betápra van kötve, bármennyi áramköröd lehet. A relé a befolyó, és az elfolyó áram különbségét méri. Száz áramkör esetén is lekapcsol, ha a két érték közt a fí relé a megszólalási áramánál nagyobbat mér. Természetesen, ha éjszakai bojlered, és külön mérőd van, ez ebbe nem esik bele. Oda kell egy másik fí relé, ami az éjszakai körbe van bekötve.
2021. nov. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!