Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi van a mosogatógép sóban,...

Mi van a mosogatógép sóban, és hogyan működik?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy működik, mert sok év használat után sem vízkövesedik a készülék, de érdekel a tudományos magyrázat.

2021. szept. 27. 12:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ezért máris megérte a Google helyett a gyakorit beírin a böngészőbe. Hiánypótló szolgáltatás, köszönet a (számomra) ingyenes üzemeltetőknek!
2021. szept. 27. 14:37
 12/19 anonim ***** válasza:

Lágy vízhez eleve kevesebb mosószer is kell, de a lényeg, hogy akkor az öblítés is lágy vízzel történhetne.


Egyébként meg mindenki megfeledkeik arról, hogy a vízkeménység nem egyforma, van ahol full kemény, mint Veszprém és környéke és van ahol full lágy azaz egész Békés megye.

2021. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%
A calgon reklámokban. Mint írtam másik topicban, 19 évesen tönkrement a mosógépem. Ott alkatrész nem volt de én szedtem szét. 19 év Budapest 2 felnőtt 2 gyerek, na ott meg nem okoz gondot a vízko mivel semmi se volt belül vizkoves. Tehát 19 évig még nyoma sincs a vizkonek.
2021. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Mosógépben nincs vízkőlerakódás, az a villanybojlerben van és vödörszámra. A mosógépben és a mosogatógépben a kemény víz hatása abban mutatkozik meg, hogy nem tudnak kialakulni a kosz eltávolításához és lebegtetéséhez a mivellák, azaz "nem habzik" mosógépnél bőven elég lenne a lágyvizű mosáshoz megfelelő mennyiséget beönteni, majd az adott helyhez való "vízlágyító" adalékot még pluszban hozzátenni.

Ott cseszik el, hogy mosószerrel öntik nyakon ami persze több vízlágyítót jelent, de értelmetlen pocsékolást és fel nem használódó mosószert is ami istenkirályul be fog trutyulni a gépben. Ezt még megfejelik öblítőszerrel is ugye... A mosogatógép picit más, annak nem "kell" szagosnak lennia, ha kész van.

2021. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Kérdező...Nem kötekedni akarok,de ha egyértelműen le van írva,hogy mire kell rákeresned a GOOGLE-ben,akkor azt kell beírni a keresőbe...

Én annyit írtam be,hogy "vízlágyítás nátrium-klorid" és láss csodát kidobta a magyarázatot az első pár találat között a rendszer erre a műgyantás dologra.Tényleg nem megbántani akarlak,de néha elgondolkodtató,hogy emberek hogy maradnak életben...

2021. okt. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
15-ös, nem sértődtem meg, nem tekintem kötekedésnek, most is tanultam valamit. Így rákeresve valóban jó magyarázatokat találtam.
2021. okt. 19. 21:25
 17/19 anonim ***** válasza:
nátrium-klorid, pont ma néztem meg a pennyben.
2021. okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
26%
17: gratula. Komoly felfedezés hogy a só sóbol van :)
2021. okt. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igen, a konkrétan feltett kérdésemre ez a helyes válasz, hogy sóból van, és ezt sejtettem is. Egyesek viszont arra a kérdésemre is válaszoltak, amit tulajdonképpen nem tettem fel, hogy miért van a sónak vízlágyító hatása. Hát nincs, hanem arra kell, hogy regenerálja a tényleges vízlágytó közeget, aminek a létezését a mosogatógépgyártók nem kötik a felhasználó orrára. Nyilván nem rosszindulatból vagy ipari titok miatt, hanem mert az átlag felhasználót ez nem érdekli.
2021. okt. 20. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!