Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ariston bojler szerintetek...

Ariston bojler szerintetek meghibásodott?

Figyelt kérdés

Pénteken levettem a termosztátot 20 fokra, hogy hétvégén, amikor nem vagyok a lakásba, ne fűtsön feleslegesen.

Most, vasárnap este hazaértem és láttam, hogy 18 fok van a lakásban (23-23.5 szokott lenni nálam). Sebaj, felcsaptam 24 fokra, hátha jól bemelegít, viszont egyáltalán nem változott semmi. Kiírta a termosztát panelján, hogy fűt, de nem volt meleg a radiátor. Az ariston márkájú bojler kiírta a 108-as hibakódot, ami alacsony víznyomást jelent. Ezt a videót követtem, https://www.youtube.com/watch?v=cRifJQLKcBQ, elkezdett fűteni, de jelenleg a kis panel C53-at ír ki, illetve amikor megnyitom a csapon a melegvizet, akkor d42, majd ha elzárom, C68-ról megy le a szám.

Jelenleg a radiátor fűt, meleg víz is van, de nem vagyok benne biztos, hogy a bojler így rendben van. Nem emlékszem pontosan, hogy mi volt az eredeti állapot, de 42-es szám volt kiírva, azt többször megfigyeltem. Egyáltalán nem értek hozzá, ez az első panellakás, ahol egyedül élek, fiatal vagyok, így kérlek titeket, ne bántsatok a tudatlanságom miatt:)

Tudtok valamilyen megoldást vagy inkább hívjak szerelőt?



2021. nov. 7. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tehat az a baj hogy működik ? Kapcsold ki azt kész
2021. nov. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nem az a gond, hogy működik, viszont ahogy említettem, teljesen más számok vannak. Ezek (gondolom) mást is jelentenek, de tényleg nem tudom, hogy aggódnom kéne-e miatta.
2021. nov. 7. 19:51
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
A hőmérséklet változik az a C de normális mert fűt ez a dolga. ha nem működne nem csinálna. A D betűset nem tudom de működik és tuti nincs baja. A nyomást ellenorizd néha mert ha lemegy úgy hogy leáll az idővel a szivattyú meghibásodását okozza.
2021. nov. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kapcsold le a villanyóánál és kapcsold vissza hogy újrainduljon teljesen. Lehet csak benneragadt valami hibakód.
2021. nov. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Fogalmunk sincs milyen készülékről van szó.

Ha esetleg megtisztelnél hogy leírod nekünk, talán közelebb kerülhetnénk a megoldáshoz.

2021. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4: miert nem egyenesen paksot kapcsolja le ?
2021. nov. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát bennem káosz alakult ki. Bojleir -ről volt szó meg fűtés, meg termosztát.

Mi köze ezeknek egymáshoz?

Illetve részletes leírás nélkül még ötletünk se lesz.

2021. nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6: Azért, mert így biztosan mindent is kikapcsol és újraindít.

Mivel semmi infót nem adott meg, ez az egyetlen tanás ami adható. Ágyuval verébre? Nos igen, de ha megdöglik a veréb akkor nem mindegy?

Mellesleg legalább én próbáltam segyteni, nem csak a válaszolókat kritizálni jözzem mint te.

2021. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8: elnézésedet kérem, én voltam az egyetlen aki utána nézett hogy a bojler az nem más esetében mint egy kombi gázkazán, aminél feltöltötte a nyomást, rákerestem hogy a C jelölése a celsius, mely a fűtővíz hőmérséklete, és a leírása szerint normálisan működik, ezt a 3. hozzászólásomban le is írtam.

És azt is hogy normálisan működik.


Továbbá tudom, a kazán dugvillával van beszerelve (mert ez a szabványos) és nem kell a lakást áramtalanítani ha ki akarjuk kapcsolni.


Köszönöm, és további szép napot.

2021. nov. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szivesen!
2021. nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!