Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kinek és milyen tapasztalata...

Kinek és milyen tapasztalata a JURA E 6 os automata kávégéppel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szeretnénk automata kávégépet vásárolni kb. 250 000 ft. értékben. Van kinézve egy konkrét modell,(JURA E 6) de kiváncsi volnék rá hogy kinek milyen a véleménye róla?ismeri valaki az emlitett modelt? fentartása mennyibe kerül? kaphato e nálunk rá minden? Szervizelésre van e lehetőség idehaza? Napi 2-3 kávét kell előálitania. Esetleg valami más féle kávégépet tudnátok ajánlani? Mik a fontos tényezök? Kerámia vagy fém darállo a jobb?azt tudom hogy mi a különbség csak hogy melyiket érdemesebb választani? 15 vagy 19 bar-os változat a jobb? Finomabb a kávé a 19 bar-os ból?mi végedt van 15-és 19 baros kávégép? Másabb az íze a kávénak belőle?

2021. nov. 14. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb gőznyomással dolgozik egy kávéfőző, a kávéporból annál több aroma és koffein szabadul fel, így annál teltebb ízű és erősebb lesz a kávé! Na meg szintén a nagy nyomás miatt lesz a tetején az a bézs színű hab, az úgynevezett "crema" réteg, és mindez összeségében különbözteti meg az igazi eszpresszót az egyszerű főzött kávétól! Egyszerű 3.5 bar nyomású géppel ilyet nem is lehet csinálni, mindenképp nagynyomású kell hozzá, ami manapság már abszolút nem luxuskategória! Nagynyomásúból 15 bar a megszokott, annál nagyobb nyomású (19-20 bar) elég ritka, de azért van! Viszont ebből én csak 15 barosat találtam, 19-est hol láttál?

Amúgy meg szerintem ennél leginkább csak a márkát kell megfizetni, mert ahogy látom, nem nagyobb és semmivel sem tud többet, mint egy Philips LatteGo vagy hasonló automata kávégépek, mégis legalább kétszer annyiba kerül! Mellesleg a Jura D4 és D6 jön ki 250 ezerből, az E6 már 300 ezernél kezdődik legolcsóbban!

2021. nov. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az infót. Nem ebből a fajtából láttam 19-20 bar-ossat, csak ugy általánossan. Amugy még nincsen biztosra kiválasztva hogy milyet veszek, ezért is kérdeztem a darállójára, na meg azért is kérdeztem hogy valaki esetleg a saját tapasztalata alapján nem e tud valami jó gépet ajánlani ebban az árkategóriában. Esetleg ami jobb mint az emlitett jura E6.
2021. nov. 15. 06:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Közben most láttam, hogy kicsit lejjebb ment az E6 ára, és már 260 ezertől kapható! Hasonló kategóriában 15 barosnál nagyobb nyomású nincs, viszont ugyanolyan jó minőségű, kicsivel több funkciós, és akár olcsóbb is együtt bőven akad! Összehasonlítva a "konkurenciával":

[link]

2021. nov. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!