Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha egy 1900kVA max teljesítmén...

Ha egy 1900kVA max teljesítményű, 1700kVA folyamatos teljesítményt leadni képes aggregátor nem tud elindítani egy kompresszort, amin egy 1,5kW kondenzátoros 230V motor van, akkor az azt jelenti, hogy az áramfejlesztő már nem hozza a gyári értékeket?

Figyelt kérdés
Forgat rajta néhányat, gondolom míg kiürül a kondi, aztán megáll. Az áramfejlesztő fordulatszáma ilyenkor lecsökken, mert hogy túl van terhelve, és a feszültség is leesik 230-ról 180V környékére (mutató szerint). A motor légszűrője tiszta szinte új, a gyertya okés, kompressziót nem tudtam úgy mérni, hogy annak hitelt adjak (4bar-t mutat a mérőóra, de akkor alig indulna el).
2021. nov. 20. 15:52
1 2
 1/14 Vortrex ***** válasza:
Az inkább csak VA, nem kVA, az nagyon sok lenne. Teljesen normális, azért írják rá volt-amperben a teljesítményt, hogy többnek tűnjön és ne tud objektíven értelmezni. Egy mezei aggregátornak elég rossz a fázisszöge, vagyis a cos fi értéke ~0.8 vagy kisebb, tehát a valós teljesítmény 1700*0.8 = 1360W, vagy még kevesebb.
2021. nov. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez egy Honda EX2100, használtan vettem, 2kW teljesítményűként adták el
2021. nov. 20. 16:11
 3/14 Vortrex ***** válasza:

Ja tényleg azt írják rá, meg hülyeséget mondtam, egy mezei generátornak nem lehet rossz a cos fi értéke.


Regulátorja működik? Ráhúzza a gázt terhelésre rendesen?

2021. nov. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#3 mit irnak tenyleg? 1700/1900 kVA -t?
2021. nov. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

VA és W... van erre egy jó kis ábra:

[link]

kVA meg egy kisebb mozdony teljesítménye... :D

Ahány számot írtál le annyi értéket látunk... 1500, 1700, 1900, 2100, ... kVA, W, ...

Az EX2100 elvileg 2100W-os, de ha használt akkor akármennyi lehet.

A kompresszor meg ki tudja mekkora áramot vesz fel induláskor hirtelen. Simán ki tud fektetni egy ekkora teljesítményű aggregátort. Plusz azt sem tudjuk a kompresszor jó-e?

2021. nov. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

pl. Komprol tudni kellene valamit

mennyi jarmuvet tud szallitani

2021. nov. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A kompresszor kompresszoiója nagyobb mint az eggregátor kompressziója?
2021. nov. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szirty ***** válasza:

Azért nem indul el, mert a kompresszorod indításkor felveszi a névleges áram öt-tízszeresét, amit az áramfejlesztőd egyáltalán nem tud tolerálni.

Az hogy kettőt fordít rajta nem a kondenzátornak köszönhető.

2021. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
25%
kozbeiktatsz egy bikazoakkut hogy eltudjon indulni utana meg levalasztod
2021. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szóval a trollt kiszűrve próbálok válaszolni.. A gázt ráhúzza és tartja a 3000-es fordulatot akkor, ha a 750W flexet használom rajta, terhelve persze. Amit viszont benéztem az az, hogy a kompresszoron (ami működik) nem 1kW hanem 1,5-ös motor van, így nyílván nem fogja elindítani. Közben rájöttem, hogy az áramfejlesztő dekompresszora miatt a kompressziómérés nem működik. Az eladó szerint a karbi regulátora miatt nem adja már le a full teljesítményt, ez nem tudom pontosan mit jelent.
2021. nov. 21. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!