Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nem folyik le az öblítő a...

Nem folyik le az öblítő a mosógépembe. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van valami hatásos szer,amivel ezt a dugulást megszüntethetnénk?A mosószertartályt minden mosás előtt kiveszem,és elmosom.Vagy milyen módszer van,ami segítene ebben?
2010. szept. 5. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
mosógép szerelőt hívni elég hatásos lépés a probléma megoldása felé
2010. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi..de szerintem van olcsóbb megoldás is..hátha valaki tudja..
2010. szept. 5. 14:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem a tartállyal van gond. Nyisd fel a mosógép tetejét, és állj a mosógéppel szembe. A gépen felül középen van egy nyílás. Ha ott belenézel, egy kis csövecske nyílását látod. Ez a kis csövecske lenne hivatott, a mosóprogrammnak megfelelő időben, vízzel kispriccelni a fedélben lévő tartályokból a szereket. Nos, ezt a csövet, a kapcsoló mozgatná, mindíg a helyes irányba, de nem tudja, mert alárakódik a vízkő, és megakadályozza a mozgásban. Ezt a vízkövet kell eltávolítani. Ez ugy megy, hogy a kapcsolót lehuzod a tengelyéről, és ügyesen lepattintod az alatta lévő műanyag fedelet ( az egész teljes szélességében lejön, csak alá kell nyúlni valamivel. Utánna már szemmel látható lesz a hiba. Ugyanez az oka a mosógép bebüdösödésének is.
2010. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rosszabb esetben kiakadt,még rosszabban eltört az a kis pöcök,ami a mozgatóhoz csatlakozik.
2010. szept. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, de ha levette a fedelet, szemmel látható lesz a hiba. És a szerelő sem tudja átverni. Én kihívtam hozzá a szerelőt, és amikor már nekiállt odaballagtam, és figyeltem. Így csak a kiszállási díjat tudta elkérni. Először azt mondta, hogy ezek eltörnek, és alkatrész kell, vagy elvinni stb. Azóta már kétszer magam csináltam, és semmi baja a gépnek. És a ruha illata is finom az öblítőtöl.
2010. szept. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm...megpróbáljuk,hátha sikerrel járunk!!:)
2010. szept. 8. 13:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Kb 8-10 ezer forintot takaríthattok meg, ha ügyesek vagytok. Sok sikert. Persze a konnektorból azért húzzátok ki a gépet, a szerelés idejére....
2010. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi..figyeltük,hogy hogyan lehetne megoldani a problémát..de amiről írsz az felőltöltős,vagy előltöltős mosógépre vonatkozik?...mert nekünk előltöltős van..
2010. szept. 10. 13:50
 9/10 anonim ***** válasza:
A mienk felültöltős, de az elv valószínűleg ugyanaz. Nézd meg, hogy becsukott tartáynál nagyjából hiva esik a tartályok nyílása, és kinyitott állapotban vszinüleg az ellenkező oldalon ( vagyis vele szemben) kell lenni a csövecskének. Ha érted, amiket eddig leírtam, akkor ezt is meg fogod találni. Ha nem, akkor szerelő.
2010. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi..megpróbáljuk...hátha sikerül :)
2010. szept. 14. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!