Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyire èrdemes a kávèfőzőnèl...

Mennyire èrdemes a kávèfőzőnèl a bar nyomást figyelembe venni?

Figyelt kérdés
Kávèfőzőt szeretnèk vásárolni. Nem automatát. Krèmes, finom espresso lenne a cèl. Egyik ismerősöm azt mondta 20 bar-tól felfelè már egèsz jó otthoni kávèt kaphatunk. Jelenleg a Delimano deluxe noir espresso kávèfőzőjèt nèztem. Tudnátok nekem segiteni akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? A magasabb bar nyomású jobb?Köszönöm ha válaszoltok.

2021. dec. 2. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minél magasabb a nyomás, annál több aroma fő át a kávébabból a kávéba. Egyéni ízlés kérdése, hogy kinek melyik ízlik jobban. 8-10 bar már elég jó kávét tud csinálni. Akkor csak átcsöpög a forróvíz, akkor ízetlen, keserű és híg. A nagyon magas nyomástól meg baromi erős lesz.
2021. dec. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a választ. 🙂
2021. dec. 2. 19:20
 3/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb adatlapján 15 bar értéket adnak meg a szivattyúra. Ez teljesen jó, ugyanis egy nyomáscsökkentő szelepen halad át a víz, ami 8-10 bar értékre csökkenti. Így lesz stabil nyomás a kávé csapolása közben.
2021. dec. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb a gőznyomás, főzés közben annál jobban kipréseli a kávéport, így abból több aroma és koffein szabadul fel, aminek végeredménye egy jó erős és telt ízű kávé + a nagy nyomástól alakul ki a tetején az a bézs színű vastag hab, az úgynevezett "crema" réteg! Mindez együttesen különbözteti meg az igazi eszpresszót az egyszerű főzött feketétől! Nagynyomású gépből 15 bar a leginkább elterjedt, és ritkábban ugyan, de lehet találni 19-20, nagyon ritka esetben akár 25 és 36 barosat is, de az a max., és az már sok embernek ihatatlanul méregerős kávét főz!

Hallottam már erről a Delimano márkáról, de nem tudom milyen, mielőtt elhamarkodottan döntenél, ajánlom még figyelmedbe ezeket is, szintén 20 baros gépek, hasonló árkategóriában:

[link]

2021. dec. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem állítható az OPV, gyárilag 9 bar. Kíváncsiságból felvettem 12 bar-ra. Az hagyján, hogy köpködte a kávét a kifolyón (hiába tömörítettem a szokásosnál jobban), de ihatatlanul keserű volt.
2021. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam, hogy van olyan, amelyiken állítható, ez érdekes! 😯 #5, pontosan milyen márka, típus?
2021. dec. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gaggia classic.
2021. dec. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!