Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Okozhatja-e a hűtőszekrény...

Okozhatja-e a hűtőszekrény füstölését hibás konnektor aljzat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következő dologgal kapcsolatban kérném hozzáértő kollégák segítségét:

Tegnap éjjel a 3 napos hűtőszekrényem elkezdett sercegő hangot adni alul, majd minimális füst is távozott a mellékelt képen megjelölt részből.


[link]


Kihúztam a hűtőt, átdugtam egy másik konnektorba, azóta hibátlanul üzemel, viszont a korábbi konnektorban is tegnap estig hibátlanul üzemelt az elmúlt 3 napban.


Tudni kell, hogy eddig egy olyan dupla aljzatba volt bedugva a gép, amelyben az egyik konnektor nem működik megfelelően, (bármilyen eszköz csatlakoztatásakor azonnal serceg) viszont a másik konnektor - eddig - hibátlanul üzemelt.


Kérdésem az lenne, hogy ha valóban a konnektor okozta a megjelölt részen a sercegés-füstölést, akkor egy feltehetően hibátlan konnektorba csatlakoztatva a hűtő nem fogja-e produkálni a korábbi jelenséget, vagy mindenképp szakember segítségét kell kérjem, esetleg szervizbe kell küldjem a gépet?


Nyilván így a lakást sem szívesen hagyom el, roppant kellemetlen és korlátolt szituációba helyez a kérdés.


Köszönöm a válaszokat!



2021. dec. 23. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván egy szakember meg tudja válaszolni neked a kérdést, amint a helyszínen megvizsgálta a készüléket.

Annyi bizonyos, hogy az álmoskönyv szerint sem jelent jót, ha egy elektromos készülék alkotóelemei füstté változva illannak el.

[link]

2021. dec. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Közben kiderült, hogy a fali aljzat és az egész kábel rossz, át lett dugva egy hibátlan aljzatba a hűtő, hibátlanul működik, csak kissé a füst aggaszt, remélem nem jelentkezik a hiba ismét.
2021. dec. 23. 10:00
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
A dugalj miatt nem szabadna füstölnie a hütőnek, esetleg azt tudom elképzelni abban a dobozban van egy relé ami nem tudott rendesen meghuzni a hibás dugalj miatt, és a rossz érintkezés okozott sercegést és füstöt. Én mindemkép felhivnám a hütő szervizét és elmesélném mi történt.
2021. dec. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A hibás aljzatnak és a hűtő hibajelenségének semmi köze nincs egymáshoz ebben az esetben ha lenne nem ilyen tüneteket mutatna a hűtő.

Ha a hűtő erősáramú csatlakozó egysége(ami a képen van) serceg és füstöl az a hűtő hibája és mindenképp jelezni kell a szakszerviznek még akkor is ha épp látszólag megszűnt a probléma. (vill.szer)

2021. dec. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azóta gond nélkül teszi a dolgát a hűtő, a probléma nem jelentkezett, a vezeték sérült volt - meg volt törve - emiatt jelentkezett sercegés, áramingadozás, lámpát bedugva az villogott és zúgott - mind az aljzat, mind a lámpa -, vasalót bedugva az is villogott kattogott stb.


100%-ig nem vagyok megnyugodva, viszont már több mint 1 hét eltelt a jelenség óta, tekintve, hogy ezidőszak alatt szakember sem tudta megnézni a hűtőt, valamint visszaküldeni sem tudom még, így reménykedem, hogy továbbra is problémamentes lesz a használata.

2021. dec. 30. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!