Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Új Elektromos csaptelep nem...

O Róbert kérdése:

Új Elektromos csaptelep nem fűti rendesen a vizet , mi lehet a baj ?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy olyan csaptelepet amit ha megnyitok kapásból kellene melegvizet adnia . De itt a baj .. ha csak kicsit nyitom meg a melegvizet akkor az gyorsan felforrosodik viszont ha tovább tekerem hogy több meleg víz folyon akkor csak hideg víz jön ott ahol melegnek kellene . Vártam vele fél percet de ugyanúgy nem melegíti . Olyan mintha nem bírna annyi vizet megmelegíteni . Pedig alig van megnyitva …

Valamint a hidegvizes csapnál olyan mintha több víz jönne mint a meleg vizesnél . Bekötést ennél el lehet valahogy rontani ? Ott keressem a hibàt vagy pedig ez gyárilag rossz ? Először kötöttem be ilyet , de nem tűnt túl bonyolultnak



2021. dec. 28. 22:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nettó átveres ez a cucc... pár napja kiszamoltuk, h lehetetlen amit igernek a marketingszövegben.
2021. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hány wattos?.
2021. dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

3kW

De szerintem ennek közel se így kellene működni hogy ha jobban ràfordítom a melegvízre a csapot akkor egyből hideg lesz ..

2021. dec. 28. 22:55
 4/15 anonim ***** válasza:
2021. dec. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 puritan ***** válasza:
Egyszerűen nem bírja a nagyobb vízmennyiséget megmelegíteni. Ez sajnos ilyen, átverés az egész. Nem a bekötéssel van a gond.
2021. dec. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Ez pusztán fizika.

Általános iskola: fajhő, jele c, mértékegysége J/(g*K) A fajlagos hőkapacitás (más néven fajhő), megadja, hogy mennyi hőt kell közölni egységnyi tömegű anyaggal ahhoz, hogy a hőmérséklete egy fokkal megemelkedjék.


hőmennyiség (jele: Q, mértékegysége a joule (J)

Az elektromos munka jele: W, mértékegysége joule (J)


Q=c*m*ΔT ahol Q a hőmennyiség, c a fajhő, m a tömeg, ΔT a hőmérséklet változása

W=P*t vagyis a munka (1 joule)= teljesítmény (1 Watt) *idő (1 másodperc)


Mik az ismert mennyiségek?

A fűtőszál 3000 W, vagyis 1 másodperc alatt 3000 Joule energiát ad át a víznek. Tegyük fel, hogy a csap 1 másodperc alatt 10 ml (10 g) vizet enged át, vagyis 1 perc alatt 600 ml, vagyis 600 g melegített vizünk lesz.

A víz fajhője 4,2 J/(g*K), ezért 10 g víz 1 celsius fokkal történő melegítéséhez 420 Joule energia kell. Mi 3000 joule energiát tudunk közölni vele, ezért a 10 g víz 3000/420=7,14 celsius fokkal lesz magasabb hőmérsékletű.

Ha elvárás az, hogy a 15 fokos vízből langyos 30 fokos vizet csináljunk, akkor az átfolyást le kell csökkentenünk nagyjából a felére.


Na eddig jutottam, aztán elfáradtam. Kérem, hogy valaki ellenőrizze le, hogy jól számoltam-e.

2021. dec. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha online rendelted és még benne vagy a 14 napban, küldd vissza.
2021. dec. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#6: teljesen jó a végigvezetett számolás!


Tegnap linkeltem a hasonló kérdést, ott is kb. erre jutott a kommentelő.


(aztán persze volt olyan is, aki feszt állította, hogy ő ilyen csap mellett zuhanyozik, no de ez kb. vicc. :))) )

2021. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
A vicc az, hogy én Kubában olyan helyen laktam, ahol a zuhanyzáshoz ilyen eszköz volt felszerelve és volt meleg víz rendesen. (Mondjuk egyszer jól megb*szott az áram, de utána már csak törölközővel nyúltam hozzá)
2021. dec. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9: nem maga az eszköz a kérdéses, hanem a teljesítménye....


Nem tudhatjuk, neked ott hány kw-os volt...


A fizikát nem lehet megerőszakolni... X kw Y mennyiségű vizet képes Z hőmérséklettel megemelni. Nincsenek csodák...

Levezette az olvtárs az előbb...

2021. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!