Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tapasztalat elektromos kombi...

Tapasztalat elektromos kombi kazánnal kapcsolatban, mennyivel több a költsége egy gázos kombi cirkóhoz képest?

Figyelt kérdés

2022. jan. 7. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:

A beruházási költségre vagy a fenntartási költségre vagy a használati költségre gondolsz ?

A beruházás kevesebb mert nem kell terveztetni, engedélyeztetni csak az elektromos hálózatot kell arra a szintre hozni hogy üzemelni tudjon róla a vételár közel azonos szinten van de márkától függően több elektromos kazán olcsóbb lehet a gázosnál.

A fenntartása lényegesen olcsóbb az elektromosnak mert nincs kötelező éves karbantartása , felülvizsgálata, gyakorlatilag gondozásmentes csak akkor kell hozzányúlni ha elromlik de azért érdemes 1-2 évente egy szemrevételezés legalább.

A használati költsége az erősen függ a használati igényektől és a ház energiahatékonyságától de nagyjából egy szinten van .

2022. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zzzoli ***** válasza:

#1

Teljesen rendben van amit írtál, az utólsó mondatot egészíteném ki.

Csak abban az esetben gondolkodj elektromos kazánban ha a ház újépítésű, vagy megfelel a mai energetikai normatíváknak.

Pontosabban nyílászárók gyakorlatilag a legkorszerűbbek, inkább 3 rétegű üvegezés, homlokzati szigetelés ha EPS akkor minimum 10 centi, de inkább 15, födémszigetelés nagyon fontos, vagy fújható, vagy üveggyapot, minimum 20cm, maximum a csillagos ég, aljzat rétegrend szintén szuper legyen.

Máskülönben, mondjuk ha egy 80-90-es évekbeli szigeteletlen gázszilikát, vagy rosszabb esetben még régebbi tégla, akkor piszok nagy teljesítményű elektromos kazán kell és a villanyszámla 3 vagy 4 szerese lesz a gázszámlának.

2022. jan. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Mindig megkérdezik, minden héten. Minden héten leírjuk hogy négyszeres díjjal számolj .


És talán jövő szerdáig nem kell leírni

2022. jan. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 3x-4x gázszámlát cáfolom , mindig ezt írják gondolom nekik nincs tapasztalatuk elektromos kazánban én már legalább 15-20 elektromos kaznt üzemeltem be különféle lakásokban és még egyik tulajdonos sem mondta hogy többet fizet mint eddig gázra vagy fára/szénre ellenben nagyjából a fele kifejezetten azt állítja hogy észrevehetően kevesebbet fizet fűtésre mint eddig. Ugyanígy cáfolom azt is hogy full extrás szigetelésű A energiaosztályú lakás kell , pont a településemen üzemeltem be egy 6 kW-os elektromos kazánt ami egy 86 m2-es házat fűt , a ház 60-as évekbeli téglafalazatú, régi fatokos ablakkal, betonfödémes, 40 -50 ezer ft-ot kell a villanyórára tölteni a tulajdonosnak a téli időszakban amiben a lakás össz fogyasztása benne van tehát szigetelenlen régi lakásban sem rémálom egy ilyen rendszer.
2022. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez érdekes.
2022. jan. 8. 18:02
 6/7 anonim ***** válasza:

tehát valaki nem mondott valamit, és érez valamit és az tény.

Lemértem, nem emiatt, de egy halom társasház gondnoka vagyok.

Én csinálom az elszámolást is a közüzemi díjakra is.


Tény hogy ingadozó a kazán teljesítménye, de átlagosan 11-13 forint jut 1 kwh-ra elfogyasztott gázból.


Ezek Pollucom sensus, Kundo mittudoménmi és Siemens hitelesített mérővel vannak mérve.


Az áram ára ha nappali akkor 38 vagy 39 forint, 39/12 = 3.25


Ezen számok alapján senkinek se kell se mondania se éreznie semmit, ebben benne van a kazán hatásfoka, a veszteségek minden.


Jeleneg nincs elektromos kazán ami több energiát állítana elő mint amennyit elfogyasztott, hiszen ha lenne a világ problémáinak a nagy része hirtelen megoldódna a semmiből levő energia miatt, így a 3.25ös szorzó, feltéve hogy az elektromos kazán 100%os hatásfokú (ami kb igaz is) megállja a helyét..

Amennyivel olcsóbban kapja a tulaj az áramot, például vezérelt áram, azzal járhat jobban de midnen esetben dupla feletti lesz.

2022. jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zzzoli ***** válasza:

#6

Így igaz. Annyit hogy vezérelt áramot hivatalosan nem lehet rá igényelni, sem H tarifát, éppen ezért mert nem hőszivattyú, csak egy sima fűtőbetét.

2022. jan. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!