Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » AA vagy AAA elemmel működő...

AA vagy AAA elemmel működő kütyük közül mi fogyaszt a legkevesebbet?

Figyelt kérdés

(Lehet más kategóriába illene, de háztartásban lévő dolgokra gondoltam elsősorban.)


Olyasmire gondoltam pl, hogy mondjuk egy két elemmel működő zajos gyerekjáték többet eszik, mint egy csörgő óra... Vagy egy erősen világító bringalámpa is többet eszik az AAA elemből, mint egy tv-távirányító....


Következő miatt kérdezem...:

Volt már többször, hogy valami nem ment az elemmel, kivettem, de ugyanazt az elemet még betettem másba, és az még ment sokáig... Bár többször az volt inkább, hogy valami leállt, abba került új elem, a régit csak félretettem, minden oké... majd kiürült másban az elem, abba betettem több vagy kevesebb idő után a félretettet, amiről már azt hittem, totál lemerült.... És lám, a másik kütyü működött....


Most épp az egérbe tettem két AAA elemet, ami korábban már "kifogyott" a tv-távirányítóban. És kiválóan működik! Pedig azt gondoltam, a távirányítónál semmi nem eszik kevesebbet...


Ha valakinek vannak alaposabb ismeretei, hogy mi mennyit fogyaszt az elemekből, illetve tud egyfajta sorrendet, az nagyon érdekelne!!!!

Köszi!



2022. jan. 16. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, sokfele berendezes van, mindnek mas az energiaigenye. De ugye te se gondoltad komolyan, hogy majd valaki mW-ra lebontva listaz neked ketmillio termeket, ami ceruzaelemrol megy?


Nemi jozan esszel egyebkent ra lehet jonni, hogy a taviranyito amit kb. a nap 0.05%-aban hasznalsz tenylegesen az sokkal tovabb elvan az elemmel, mint egy csorgo-zorgo-mozgo gyerekjatek.

2022. jan. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:

Nem csak az adott készülék fogyasztása számít hanem az is hogy mekkora feszültségig képes működni.

Az elemek merülése közben a kapocsfeszültség ugyanis csökken.

Van ami már 1.3V-nál leáll, van ami még 1V-al is működik.


Továbbá a kimerült elemekre jellemző, hogy félretéve (a terhelését megszüntetve) idővel a feszültségük kissé megnő.

Persze nem azt jelenti hogy feltöltődnek (a bennük maradt energia mennyisége nem nő meg) csak a feszültség nő. Ez ideiglenes jellegű. Visszarakva egy készülékbe látszólag új életre kel, de hamar jelentkeznek újra a kimerülés jelei.

2022. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
ha gyakran akarsz cserélni, a faliórában még jó egy darabig a lemerült elem.
2022. jan. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krisszalai ***** válasza:

Szia!

Az órákat viszi a legtovább általában, de abból is van merülősebb. Van olyan falióra nekünk is amiben évek óta nem cseréltünk pedig veszi a pontos idő radiójelét is, néha körbetekri a mutatóit.

Az egerem meg zabálja az elemeket. Egy LED lámpa is mehetne sokat, csak tojnak normálisat csinálni.


Szóval a kitapasztalás segít csak.

2022. jan. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!