Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ki hasznal futesre klimat ??...

Ki hasznal futesre klimat ?? Nagyobb nm2en erdekelne a velemeny?

Figyelt kérdés
Jelenleg nekem egy 3,5kwos polar van fent kb 40nm2-re de nem futi fel 20 fokbal feljebb a szobat talan neha 21re… a haloban van egy 2,5kw ami kb 15 nm2, az tudja futeni vigan, de a nappali konyha 3,5 kw nem .. masnak mennyire sikerul felfutenie ? Es hany nmen hany kw-al ?
2022. jan. 24. 20:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Olyan mint amit a mennyezetre szoktak ragasztani hungarocelbol, csak ez mas anyagbol van, es kimondottan falra való, nem csak kinezetbe rohadt jo, de hoszigetelo is mert nem tudom milyen anyagbol van de van leiras neten roluk
2022. jan. 24. 23:12
 12/14 anonim ***** válasza:
64%
2 szintes 2x47 m2-es házam van. Lent egy 3,5kWattos klíma fűt, és nulla fok felett nem kell begyújtanom, 23-24 fokot simán csinál, és az emeleten se kell megfagyni. Szobák belülről vannak szigetelve.
2022. jan. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a házban két 3,5kW-os klíma van, illetve két elektromos radiátor azon két helyiségben, ahova klíma nem ér. Így van egy klíma lent, ami kb. 25 négyzetmétert fűt, a fenti pedig csak az én szobámat, ami ~18 négyzetméter (635x300cm, ebből majd egy négyzetméter kéményoszlop).

A lenti 21-22 fokon megy 0-24-ben, rövid ruházatban teljesen élhető az eredmény, már ha nincs -15 fok. Nálam fent 21 fokon megy mindig (kivéve, ha huzamosabb ideig nem vagyok otthon (>24 óra)), tökéletesen kellemes, néha melegem is van. Azt viszont fontos hozzátenni a fentihez, hogy tetőtéri helyiség, két oldalról egyáltalán nincs szigetelés, viszont új, műanyag ablakok vannak. Előny viszont, hogy a belmagasság csak ~184cm.

Összességében azt tudom mondani, hogy a szigetelés számít a leginkább a belmagasság mellett, hiszen ha az ablakon vagy a falakon keresztül kiszökik a meleg, akkor nem lesz jó idő akkor sem, ha 30 fokon megy a klíma. Az egyik lenti szobában (ahova nem ér a klíma) télen 18-19 fok volt, majd ablakcsere után megegyező fűtési körülmények között hirtelen 22 lett. Előtte dupla, régi fakeretes ablak volt, utána új műanyag.

Ha régi ablakaid vannak, mindenképp cseréltesd ki, még 3-400 ezer forintot is megér. Szépen lassan anyagilag is meg fog térülni, és nem is fogsz fázni.

2022. jan. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nincs olcsó energia. Szigetelés nélkül nem fogsz tudni észrevehető pénzt spórolni a fűtésen.


Tehát nem klímáddal van baj, hanem azzal, hogy elszökik a meleg.

2022. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!