Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 380 V / 4 LE villanymotornak...

380 V / 4 LE villanymotornak hány Amper kell, hogy elinduljon?

Figyelt kérdés

2022. jan. 28. 11:12
1 2
 1/12 Szirty ***** válasza:

Attól függ hány voltról üzemel.

Ha AC motor akkor 1 vagy 3 fázisú-e.

Továbbá hogy mekkora terheléssel indul.

2022. jan. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
3 fázis, kezdésnél fa hasító kúpot hajt!
2022. jan. 28. 12:14
 3/12 anonim ***** válasza:

ha jól értem minimális terheléssel fog indulni, pontos számot nemtudok mondani (elvileg valahogy kiszámolható) de a villanymotor indulásnál anyi áramot vesz fel mintha rövidzárlat lenne

a fontosabb hogy a kismegszakító legyen C vagy D karakterisztikájú, nagy teljesítményű villanymotorhoz azok valóak

2022. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az kb 3kW. 10-12A.
2022. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hú az nemjó akkor nekem, 😪

csak ha jól emlékszem 10, vagy 15 Amperes a biztsíték!


Ha hazamegyek megnézem!

2022. jan. 28. 13:09
 6/12 Szirty ***** válasza:

Ja látom írtad a feszültséget bocsánat!

Indításkor a motor felveszi a névleges áram négy-ötszörösét is. Ha gyorsan fel tud pörögni akkor csak rövid ideig.


Ha kismegszakító van ami "C" karakterisztikájó az biztosan elbírja az indítást.

Ha "B"-s (ami valószínű) valószínűleg az is. Próba-szerencse.

Lágyindítóval lehet esetleg próbálkozni.

Csillag-delta kapcsolással valószínűleg nem mert a motor gondolom 220/380V os és nem 380/660V-os

2022. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Dehogy 660@


Olyat még nem is hallottam!


Mi az a B MEG C?

2022. jan. 28. 15:13
 8/12 Szirty ***** válasza:

"Olyat még nem is hallottam!"


Akkor nem láttál még 5.5kW-nál nagyobb motort! :)

Szóval a 3 fázisú egy fordulatú 6 kivezetéssel ellátott aszinkron motort kétféleképpen lehet bekötni: Csillag és delta kapcsolásban (a neten ezekre a szavakra keresve utánanézhetsz ha nem tudod milyen az). Ez a két bekötés kétféle névleges feszültséget is jelent. Ezt mindig fel is tüntetik az adattáblán.


Kb. 5.5kW az a határ, amitől felfele a tekercselés általában (akad ritka kivétel) úgy van méretezve hogy csillag kapcsolásban 660V-os, delta kapcsolásban 380V-os a régi szabványos feszültségek szerint (maiak szerint 690V és 230V).


Nézd meg a motorod adattábláját. Kétféle feszültségnek kellene rajta lenni.


[link]


[link]

2022. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Megnézem a táblát , hétvégénn!


Eddig is köszönöm!

2022. jan. 28. 16:40
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#7 van B C meg D típusú kismegszakító, háztartásokban B van szinte mindenhol

ez azt jelenti hogy milyen gyorsan old ki a kismegszakító pl egy B16 kismegszakító kiold 18A terhelésnél x idő alatt, C16 kiold x+y idő alatt a D16 pedig x+y+z idő alatt

direkt nem írtam pontos időt mert fejből nem tudom

azért szokás villanymotorokhoz C vagy D kismegszakítót használni mert indulásnál sokkal nagyobb áramot vesz fel a motor mint a névleges, lehet hogy egy B kismegszakító kiold mielött rendesen elindulna miközben egy C kismegszakító nem old ki anyi idő alatt

persze ez nem mosógép meg fúró méretű motoroknál szükséges hanem nagyobb teljesítménynél

2022. jan. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!