Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha bedugtam a magyar hálózatba...

Ha bedugtam a magyar hálózatba egy Japánból rendelt háztartási gépet, és szikrázott és puffant egyet, akkor az vajon az egész gépet kinyírta, vagy csak a biztosíték ment el benne?

Figyelt kérdés
Sajnos h.lye vagyok, és nem jutott az eszembe, hogy más itthon a feszültség. Mindegy, a baj megtörtént, a gépet 110V-os hálózatra gyártották. Közben rátaláltam egy 2000W-os átalakító szerkezetre, 35ezer Ft-ért, amivel amúgy működtethető lett volna, amit szívesen meg is vennék, csak a nagy kérdés az az, hogy a készüléknek annyi-e, vagy javítható-e. (A készülék, amit vettem, 1320 W-os.) Van esetleg valaki, akinek van ilyen tapasztala, vagy jártas a témában? Előre is köszönöm!

2022. jan. 28. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Konkrétan milyen készülék?
2022. jan. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

A biztosíték nem szokott szikrázni és puffani, szóval...

Mindazonáltal az, hogy az "egész gépet" kinyírta, ebből nem megállapítható. Lehet hogy csak a tápegység ment tönkre benne.

2022. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vortrex ***** válasza:
76%
Ha tápegység van benne, akkor elképzelhető hogy csak egy varisztor durrant el a bemeneten, illik beépíteni őket. Ha onnan kiszedik a maradványit és megkapja a saját 110voltját, akkor akár még működhet is.
2022. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Meg köllött volna nézni, hogy ugyanvajon 230V ~ -ra ven-e tervezve a kütyü.

Ha nem: Akkor ÍJB.

2022. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyilván a garancia már elpuffant. Úgyhogy van egy vadiúj szelektív elektronikai hulladékom. Ha van köztetek valaki profi elektronikai szaki, aki hajlandó lenne szétszedni, és megnézni, hogy esetleg meg lehet-e javítani, kérem, hogy ne tartsa magában, szívesen elviszem! (Ez amúgy egy Zojirushi márkájú rizsfőző gép.)
2022. jan. 29. 09:23
 6/6 anonim ***** válasza:
A garancia már elpuffant, viszont attól még beadhatod szervizbe úgy, hogy a javításra kérsz egy árajánlatot.
2022. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!