Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógép nem szivattyúzza...

Mosogatógép nem szivattyúzza ki a vizet. Kiszedtem a szűrőt nincs eltömődve. Lefolyócsövet megrángattam. Semmi. Mit tegyek mielőtt szerelőt hívnék? Áll benne alul a víz.

Figyelt kérdés

2022. márc. 1. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a víz érzékelő koszos, így nem érzékeli a vizet, ezért nem is szivattyúzik. Mosógépek is ezt csinálják.
2022. márc. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1-nek:


A "víz-érzékelő" egy "U" alakú "közlekedőedény", amiben a vízszint emelkedésének hatására légnyomás keletkezik, és az kapcsol egy pneumatikus kapcsolót. Nem tud elkoszolódás miatt meghibásodni.


De egyébként az xart be.

2022. márc. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elég ha lemozgott a csatlakoztató gumicső, vagy repedés van a csövön. Ha levegős a rendszer, akkor nem működik. Hermetikusan zártnak kell lennie.
2022. márc. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tedd a cső végét egy vödörbe.

Akkor tudni fogod hogy a lefolyó vagy a gép a probléma.

2022. márc. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1# tud, mert nálam volt ilyen, és tisztítottam. És nem sima u alakú cső, hanem a végén műanyag doboz van, kis lyukkal, a dobozba pedig kereszt borda. Ezért dugul el, de egy u cső is betud dugulni, hacsak nem egy colis csővég van
2022. márc. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5-nek:


Értem. Tehát egy újabb szándékos technikai gyengítés. Baxxák meg.


Régen (jó régen), úgy volt megoldva hogy a kilépő cső a kilépés pontjától emelkedett az érzékelőig, így a dugulás lehetősége kizárt volt. Legfeljebb nagyon extrém esetben, de ilyennel nem találkoztam. Az U alakú csövet pedig nem szó szerint értettem. Az U betű másik fele lényegében a munkatér volt.

2022. márc. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A gép alját kellett lecsavarozni. Kivenni a szivattyút. Ennek a lapátja tört le.
2022. márc. 4. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!