Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kenyérsütő tegnap este működöt...

Kenyérsütő tegnap este működött, most már nem indul a motor? Nem szíjprobléma!

Figyelt kérdés

tegnap este sütött kenyere, kevert rendesen, ma már indítás után nem mozdul a motor. Szét lett szedve, a hajtás oké.

A tészta fehér kenyér funkción ki lett keverve gombóccá, majd le lett állítva a programja. Ez után újra elindítottam a programot, az elejétől, keverte, ahogy szokta, elmentem aludni. reggelre megsült. Ez után már nem működött a motor. Mi történhetett? Leégett a motor? Füst szaga nincs, panel sértetlen. Vagy a kondi adta meg magát? a motor áramot kap.

a motorból kijövő harmadik kábel micsoda? Nincs védelem a motorra, lévén tésztát kever, és abban elakadhat a lapát, akkor egyszerűen leégne?

Ilyen kondi van benne

[link]


a címke szerint (morphy richards 48280 600w)

De megegyezik teljesen kinázetre a (Tesco BM 07)-el



#hiba #kenyérsütő #Tesco BM 07 #Morphy richards 48280 600w
2022. márc. 23. 15:59
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]

Egy az egyben így néz ki


Kinézetre még az (AFK Bm 2)-re is hasonlít

2022. márc. 23. 16:23
 2/9 anonim ***** válasza:

"a motor áramot kap."

Ezt hogyan állapítottad meg? Milyen módszerrel?

2022. márc. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2022. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A nyákon fázisceruzával. Amatőrködök, de ha kizárható a probléma szemrevételezéssel egy kondi cseréjére képes vagyok. Alacsony költségvetéssel kellene megoldanom. Nyílván szerelőhöz nem vinném, 20ezer körül van az ugyan ilyen új...
2022. márc. 26. 23:11
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as

Mire gondoltál?

"A 3 szál a motoron egyértelműen segédkondenzátoros üzemre utal. Nélküle ne nagyon próbálgasd, egészségtelen a motorra nézve. lassú voltam, közben tárgytalan lett" ;)



Szóval az adott típusban van bármire védelem? Mert az kizárhatna alkatrészeket a cseréből.

2022. márc. 26. 23:20
 6/9 anonim ***** válasza:

"A nyákon fázisceruzával. "

Oké, én itt engedtem el a dolgot.

2022. márc. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a nagy semmit és, hogy több kérdésből egyre sem tudtál válaszolni.

Eddig multiméter nélkül is mindent meg tudtam javítani, nyilván ha kiméregetném, akkor nem itt kérdeznék.

2022. márc. 28. 13:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem a te hibád. Én nem ismerem ezt a fázisceruzás diagnosztikát, nekem ez még új. Az old school multiméteres megoldást alkalmazom. És már nem is szándékozom áttérni, nekem ez teljesen bevált.


Visszatérve a kérdésedre:

"a motorból kijövő harmadik kábel micsoda? Nincs védelem a motorra, lévén tésztát kever, és abban elakadhat a lapát, akkor egyszerűen leégne?"

Nem akad el a tésztában. Max. ha a kisült kenyérre ráindítasz hogy benne van a lapát. De nem ég le, akkora a nyomaték, hogy leszaggatja magáról a szíjat, vagy lefogazza a műanyag szíjtárcsát. Szimpla matek.

Nem tudom mihez képest harmadik amit kérdezel.

A motorról infók:

Segédfázisos egyfázisú aszinkron gép

[link]

[link]

[link]

2022. márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az a helyzet a szíjhajtást átalakítottam, így megcsúszni nem tud, ezért érdekelt a védelem elektronikusan. Egyébként most is vásárolható,


[link]


de ha ennyire kókány lehet nem ezt választanám. Csak ugye ehhez már van üst, lapát, meg kibontható alkatrészek az új javításához, ha letelik a 3 év garancia.


Lehet vennék egyet, de a garanciát nem tudom hogy kell értelmezni. Leesik a szíj, egyből szerviz? Vagy rámkenik ilyen hibánál, hogy helytelenül használtam?


Fix hajtással lehet baja az indító kondinak, ha beragad a lapát, ezért nem csúszik és állt talán a motor?

De mivel nem ismered pontosan, nehéz így, megértem...

2022. márc. 28. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!