Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kedves mindnyájan! Egy robotpo...

Kedves mindnyájan! Egy robotporszívónak a 14.8 voltos (4 "elemből" vagy részből álló) 2800 mAh-s Li-Ion aksiját hány volttal tölthetem? Kaptam egy ilyen proszívót, de a tápot nem. Van egy univerzális notebook tápom, 24 voltig lehet feltekerni.

Figyelt kérdés

Annyit olvastam, hogy nem mindegy mennyivel töltöm és nem akarom elcseszni.

Van erre egyszerű válasz? Ha igen, akkor azt megköszönöm, mivel nem vagyok villanyász meg fizikus meg hasonlók. :)



2022. márc. 26. 00:30
 1/9 Zzzoli ***** válasza:
72%

16,8V egyébként a maximális kapocsfeszültsége egy 4 tagú soros Liion akkunak. A töltés és kisütés figyelő áramkör magában az akkuban foglal helyet, ami minden cellánál külön figyeli a töltöttségi szintet, így túltölteni nem tudod, mert bármely cellatag eléri a 4,2V maximális feszültséget, akkor lekapcsolja a töltést.

Viszont a legtönn esetben a töltő áramot ez az áramkör nem korlátozza, hanem azt a hozzáadott töltő korlátozza le, azaz áramgenerátoros üzemmódban működik.

Valójában a laptop töltő jó ehhez az alkalmazáshoz, csak kell hozzá egy áramkorlát, mert a lapi töltők azért oda tudnak verni kimenő áramban.

Legegyszerűbb ha veszel hozzá 16,8V-os töltőt, pár ezerért, aztán gond nincsen.

[link]

2022. márc. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zzzoli ***** válasza:
77%
*legtöbb esetben
2022. márc. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szirty ***** válasza:
85%

Nem egyszerűen feszültség kell hozzá.

Az akkumulátorokat a fajtájuk alapján jól meghatározott algoritmus szerint kell tölteni.

Főleg ha nem akarod tönkretenni.

2022. márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De akkor ha letekerem a notebook töltőt 16 vagy 17 voltra, az is jó?
2022. márc. 26. 12:32
 5/9 Szirty ***** válasza:
74%

Ha az akkutöltő a készülékbe van beépítve akkor egy egyszerű adapter kell hozzá, ami fix feszültséget ad megadott teljesítménnyel.

Ezt a teljesítményt és a feszültséget a készülék technikai információi között kell megtalálnod.

Mivel a világ összes robotporszívója nem azonos és te nem árultad el sem a gyártóját sem a típusát én ezért pl. nem tudok utána nézni.

2022. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos. Szóval. Van egy univerzális nótbuk tápom, amin van egy kapcsoló, amit 12-től 24 voltig lehet állítani. Hány voltra állítsam, hogy a porszívónak a 14.8 voltos aksiját tudjam tölteni, anélkül, hogy az aksi elcsesződne? :)
2022. márc. 27. 23:32
 7/9 Szirty ***** válasza:

Ne tegyél fel kérdéseket ha nem olvasod el a válaszokat!

Te egy számot vársz válaszként, de nem adsz olyan információt ami alapján ezt a választ meg lehetne adni.


A hálózati adaptert nem az akkumulátorhoz méretezik.

Az akkuhoz a töltő áramkört méretezik.

A Notebook adaptere NEM töltőáramkör, hanem fix feszültségű áramforrás. A töltő áramkör a készülékben van.

Mint írtam valószínűleg a porszívódba is be van építve maga a töltő áramkör ami az akkut menedzseli. Annak az áramkörnek van egy feszültség igénye és azt kell neked tudni NEM az akku feszültségét.

2022. márc. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkora feszültség kell neki, amekkorát a töltőáramkör igényel a működéséhez. A töltőáram a nagyon nem mindegy. Lixx akkumulátort nem töltenék 1C-nél nagyobb árammal, de ezt általában az áramkör amúgy is szabályozza. Ha kiválasztható a töltőáram, akkor úgy választanám meg, hogy mondjuk 10-12 óra töltse fel, tehát 280 mAh töltőáram bőven elég. De nem hiszem, hogy állítható...
2022. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyél a robotporszívódhoz egy töltőállomást. Ez lenne a legegyszerűbb.
2022. márc. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!