Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Valóban “terveztetni” kell,...

Valóban “terveztetni” kell, ha le akarjuk cserélni a fürdőben a régi elavult Hévíz átfolyós gázos vízmelegítőnket egy korszerű Bosch-ra?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 1. 22:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, igen. Gáztervet kell készíttetni arra jogosult tervezővel egy valag pénzért, és azt benyújtani, de nem is tudom kinek. A katasztrófavédelemnek? Vagy az építéshatóságnak? Vagy a gázműveknek? A kéményseprőknek?
2022. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Még ahhoz is engedély kell hogy a régit levedd - még akkor is ha nem lesz helyette másik.
2022. ápr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. ápr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Mennyi lehet az a valag pénz? 40-50 ezer? Jól megkérik ennek is az árát basszus.
2022. ápr. 1. 22:56
 5/20 anonim ***** válasza:

40-50 ezer?


Melyik bolgyón élsz?


Ha 250.000-ból kihozod, megveregetheted a vállad!


Nem hülyéskedek!

2022. ápr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Elmehetnek az anyjuk p'csájába!
2022. ápr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A gáz veszelyes üzem. Nem lehet buherálni.a csalad életebe kerülhet. De akár egy társasház is a levegőbe repülhet...
2022. ápr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#7-nek:


Egyszer régen egy gázszerelő mester elvette a kedvem a buherálástól, azzal amit mondtál. Neki akartam "ugrani" a Hévíz"-nek mert ő nem vállalta, és akkor mondta hogy ha valamit elcseszek TV vagy erősítő javítás közben, akkor megbaxhat az áram. Ha a gázzal baxok el valamit, akkor lebontom a tömböt.


Elment a kedvem tőle.

2022. ápr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8 én ugyanígy vagyok. Bárminek neki merek állni, de a konvektorról még a port sem tudom úgy letörölni hogy ne remegne meg a kezem :D
2022. ápr. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Szirty ***** válasza:
71%

Nem kell engedélyeztetés és gázterv sem.


A 11/2013. (III. 21.) NGM rendelet 6.§ -a szabályozza az ún. "egyszerűsített", azaz tervhez nem kötött készülékcserét.


Ha az ott megadott feltételeknek megfelel a te eseted, akkor nem kell sem engedély, sem terv.


Pl. Max 36kW-os lehet, a régi helyére kell az újnak kerülnie, a csere legfeljebb csak kisebb áthelyezéssel járhat.

Tehát ha mondjuk másik helyiségbe akarod az újat rakatni az már nem tartozik bele. Oda kell terv meg minden papír.

A munkát minősített gázkészülék szerelőnek kell elvégeznie aki a cseréről kiállítja a megfelelő papírokat.

Az új készülék kizárólag zárt tűzterű, C-típusú gázkészülék lehet, stb, stb.


Utána lehet nézni a neten.

Illetve ha megkeresel egy minősített gázkészülék szerelőt (és nem sufnituningos okosban mindent papírok nélkül megoldó "vállalkozót") az tudni fogja.

De még azt is mennyibe fog kerülni várhatóan.

2022. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!