Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Folyik a kondenz víz a klímábó...

Folyik a kondenz víz a klímából (beltéri egységből!)?

Figyelt kérdés

A héten lett megcsinálva / klíma, vagyis felkellett tölteni gázzal, két napot ment, de csak kb. fél órát, most meg elkezdett csöpögni.

29 °C van bent, egész hétvégére 30 °C felett mondja, sajnos padlástér, meleg… most akkor ezt nem is tudom használni, tennék egy vödröt, nem érdekel, de pusztulat meleg van. Az a baj, hogy senki nem tudja, hogy hova van kivezetve, a falban megy, lehet eldugult.

Bekapcsolhatom így?


2022. jún. 4. 08:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Vödröt tehetsz, de fene tudja mi ázik el. Lehet fal is, bármi.

Keress dugulást, vagy szerelőt.

Nézz jobban körül, hova is megy a cső, keresd a végét, bár lehet csatornába megy.

2022. jún. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Vedd le a birkolatot, hátha megtalálod megge megy a cső. Aztán vagy kikurkálod egy dróttal, vagy leveszed és egy slaggal belevezeted egy vödörbe.

Klíma tipusára keress rá a youtubeon, biztos van olyan ahol mutatják hogy kell szétszedni, tisztítani.

2022. jún. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Jön a szerelő, jövőhéten.

Elindítottam, még nem csöpög.

2022. jún. 4. 09:25
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem a régi légkondi csinálta ezt. Nem túl guszta de meg kellett szívni a kifolyó csövet. Nedves porcica szerűség kijött aztán ment egy két hétig aztán megint elkezdett csepegni bent.
2022. jún. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azért folyt mert valami darázs télen belefészkelt a kifolyó csőbe és eldugaszolta azt. Nem tudott kifolyni a kondenzvíz ezért bent folyt a beltéri.

Kijött a szerelő és egy erős dróttal benyúlt a csőbe és kitisztította. Ha tudtam volna hogy ez a baj nem szóltam volna neki. Azóta télire bedugom a kifolyót egy dugóval.

2022. jún. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nekem nincs kifolyo, ill. van, csak senki nem tudja hol
2022. jún. 4. 09:58
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

biztos, hogy van kifolyó. Ugyanott megy ki ahol a kültéritől bejönnek a csövek, Nem fúrnak másik lyukat neki.

Ba..eg írd már le a típusát, utánanézek... ha már te ennyire nyomi vagy, hogy nem tudod beírni a keresőbe :D

2022. jún. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Érdekes ez az átmeneti időszak, hogy van aki már klìmázik, én meg a héten még fűtöttem, hogy ne 21 fokban fürdessük a gyerkőcöt :)


Egyébként hogy segìtő jelleggel is hozzá szóljak, nekünk mikor csöpögött bennt, akkor csak a cső volt szétcsúszva, összébb kellett nyomni, és kész.

2022. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
7-es, honnan tudod hogy neki a kültériből hol jönnek be a csövek? Lehet a tetőn van a kültéri és felfelé mennek a csövek, a kifolyó nem hiszem hogy felfelé menne, mifelénk nem folyik fel a vìz :D bár ez megmagyarázná miért csepeg :D viccet félretéve, sok helyen az esőcsatornába kötik be, vagy falon belül leviszik és a fal aljánál vagy kimegy szabadon, vagy bekötik szennyvìzbe.
2022. jún. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"7-es, honnan tudod hogy neki a kültériből hol jönnek be a csövek?"

Sehonnan nem tudjuk, mert semmit nem árul el, csak jajgat, hogy meleg van. Padlástérben lévő klíma kültési egysége lehet az oromfalon is például és lehet lejjebb is mint a beltéri, stb.

2022. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!