Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » HEPA filter vagy vízszűrő?

HEPA filter vagy vízszűrő?

Figyelt kérdés
Porszívót vennék, de nem tudom, melyik a jobb. Egyelőre a vízszűrős mellett voksolok, de nem tudom, a hepa filter miben jobb, illetve miben más, mint egy hagyományos porzsák.
2008. dec. 19. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem filteres van. Azért vettem, mert a vízszűrősök is ezt javasolták. filterest nagyon könnyű takarítani, egyáltalán nem bántam meg.
2008. dec. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 issti ***** válasza:

Vízzel nem lehet hatékonyan port szűrni. Jó marketing, és el lehet adni pár ezerért Kínában fröccsöntött gépeket akár 100 ezerért is. A vízbe szívott levegő buborék formában szépen tovább viszi a por nagy részét. Csak a nehezebb kosz ülepszik le a vízbe, ettől lesz sáros, és tűnik hatékonynak.

Drágább gépekben szeparátorral próbálják szétrobbantani a buborékokat, de csak a szívó erőt csökkenti, és pár százalékkal több port fog meg.

Jó minőségű papírzsák+hepa filter sokkal jobb. De legalább 12-es hepa ér igazán valamit. 10-20 ezerért senki ne várjon hatékony porszűrést. Sajnos az a helyzet, hogy 60-80 ezer alatt nem kapni olyan porszívót, ami ér is valamit. Aki 15 ezerért vesz egy pld. porzsák nélküli morzsa porszívót, legfeljebb illúziót vesz.

2009. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!