Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Beépíthető kerámialapos...

Beépíthető kerámialapos tűzhelyet át lehet alakítani önállóra,lehet rátenni villásdugót?

Figyelt kérdés
2022. jún. 27. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. jún. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát a kérdés kicsit defektes, ha szó szerint értelmezem. :D


Mert a tűzhely az éghető anyaggal működik (pl: gáz) megy. Köthetsz rá villásdugót, igen. De attól még mindig csak gázzal fog menni. :D


De értem a kérdést. Te erra vagy kíváncsi:

Hogy ha a kombi sütőhöz tartozó elektromos kerámia főzőlapot lehet-e önállóan használni.


Válasz: Van amit igen, van amit nem.


Van amit nem fogsz tudni, csak komoly barkácsolás árán, vagy úgy sem. Például mint az enyém. Nekem egy beépíthető Siemens kombi sütő, és a hozzá való kerámilap van. És a sütőn vannak a kerámialaphoz tartózó kezelőszervek is! Mind az négy zónához! A sütőt és a lapot egy sok-sokeres kábel (vékony és vastag vezetékekkel) köti össze. Na itt kitalálni hol kell betáplálni, és hol kell vezérelni a fűtőzónákat, na az nem kis meló.


Talán ott van esély arra amit szeretnél, ahol a kerámilap tartalmazza az összes kezelőszervet és a szükséges vezérlést, és a kerámilapnak csak egy hálózati betáplálás kell semmi más.


De eleve van olyan kerámia főzőlap amit önállónak árulnak. Mert nem mindenkinek van igénye sütőre. Ezt javasolnám inkább a meglepetések elkerülése végett.

2022. jún. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tisztelt 2-es válaszoló!Én egy komplett villanytűzhelyre gondolok amikor együtt van a sütő és a kerámia lap.De nem úgy hirdetik,hogy önálló,hanem beépíthető.
2022. jún. 29. 06:17
 4/5 anonim ***** válasza:

#3:

Na most pontosítsunk. Mit értesz a "kompletten"? És mi az hogy "egyben van". Egy "komplett" szettet képez, vagy kompletten egybe van építve?


1. Egybe van építve (tehát egy zárt berendezést képez) a főzőlap és alatta sütő rész? Bár ezek leginkább a szabadonálló változatok, nem a beépíthetők szoktak lenni.

Pl: [link]


2. Mert amiket én ismerek beépíthető kombinált (főzőlap+sütő) villanytűzhelyek, azok általában két külön részből állnak. Egy konyhapultba süllyeszthető (lapos) kerámla lap egységből. És egy alá, a konyhabútorba építhető sütő részből. A kettőt vezetékek kötik össze a pulton belül. Itt kerámialaphoz tartozó gombok lehetnek magán a kerámilapon, vagy akár a sütő részen is.


3. És nem akarom bonyolítani az életed, de van ahol a kerámilap teljesen önálló egység, itt kizárólag a lapon van mindig a kezelőszerv. A sütő pedig megint teljesen önálló. Közöttük semmi kapcsolat. Önállóan is működhtethetők. Mert pl van aki a sütőt tök máshová építi be és nem a kerámilap alá. Vagy csak a kerámialapot veszi meg. Persze ezeket is lehet egymás alá építeni, mit a 2. változatot. És ebben az esetben kívülről, amíg ki nem szereled a kerámialpot (vagy a sütőt) meg nem mondod hogy ez ilyen vagy mint a 2. változat.


Szerintem jobb lenne ha típuszámot adnál, vagy pontosabb leírást, mert úgy tudunk csak segíteni. Láthatod... legalább három alapeset van, de a 2. változati is még további két altípus.


És ahhoz amit Te szeretnél nagyon nem mindegy melyik változatod van.


Amit nagyon nehéz átalakítani önálló üzemre:

Ha az 1. változatról leszeded a lap részt, vagy a 2. változatnál a sütőn vannak a gombok. Ugyanis ezeknél nem lesz ami kapcsolja, és egyes esetben vezérelje a lapodat. Barkácsolni lehet, de nem egyszerű.


Ha a 2. változatnál a gombok a kerámilapon vannak akkor érdemes lehet kísérletezni, mert lehet hogy a sütő "hiánya" nem okoz gondot a lapnak.


A 3. változat nyílván fog menni, mert az eleve erre gyártották.


Nem tudom ennél jobban körbejárni a témát... :) Információ hiányában nem lehet konkrétabbat mondani.

2022. jún. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,sok mindent világossá tettél.
2022. jún. 30. 05:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!