Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Bérházban az erkélyen a felső...

Bérházban az erkélyen a felső szomszéd klíma kültéri egységéből folyamatosan csöpög le a kondenzvíz a mi erkélyünkre, ez normális?

Figyelt kérdés
Vagy szólhatok érte neki, hogy oldja meg máshogy? Egyébként mi a normális módja a kondenzvíz elvezetésének, hová kell elvezetni? Nekünk nincs klímánk, így nem tudom, mi a "módi"...

2022. júl. 24. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen, nyugodtan szólj. Úgy kell elvezetni, hogy senki erkélyére ne csepegjen.
2022. júl. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nem normalis, hivatalosan a csatornaba kene vezetni. Ha meg tudna oldani ugy hogy ne mas erkelyere csopogjon meg elnezheto, de igy gaz. Szolj neki, hogy vezesse el valahova, ha maskepp nem megy, tartalyba amit par naponta urit.
2022. júl. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem normális, hogy a te erkélyedre csöpög a kondenzvíz (zavarhat teregetésben, ücsörgésben, bármiben). Nyugodtan szólj neki, ha máshogy nem tudja elvezetni, akkor tehet oda egy vödröt, amit hetente kiürít.
2022. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Többlakásos emeleteseknél nincs engedééyezve a külső kondenzvíz elvezetése.

Először szóljál, adjál neki bizonyos határidőt. Ha nem lép, lehet jegyzőnél birtokvédelmet kérni.

Ebben a cipőben járok én is.

Sajnálom a tulajt, mert pénzbe kerül majd neki.

Szégyen, hogy egyes klimaszerelők nem foglalkoznak az előírásokkal. A megrendelőnek meg nem kellene tudnia, mi a szabályos, mi nem.

2022. júl. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért így oldják meg, nekem is van klíma és a kondenzvíz az erkélyen egy vödörbe csepeg,bár azt üríteni kell időnként, de amúgy még locsolásra is lehet használni.
2022. júl. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha erkélyen van a klíma, akkor a kondenzcső alá lehet tenni egy 15 litres kannát, amit időnként ki lehet önteni a WC-be. Viráglocsolásra is jó.


Amúgy nem a kültériből csöpög, mert az akkor jönne onnan, ha fűtenének vele. A beltériből jön a víz, az van kivezetve.

2022. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nyomjál bele purhabot.
2022. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7/7, mibe, kibe nyomjak púrhabot, ezt hogy érted?
2022. júl. 26. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!