Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Presszó kávéfőző egyik szűrőbe...

Presszó kávéfőző egyik szűrőbetéte teljesen eldugult, hogyan tisztíthatnám ki?

Figyelt kérdés

Sajnos véletlenül kávé maradt az egyikben egy hosszabb utazás előtt, és mire hazajöttem teljesen beleszáradt a lyukakba.


Már próbáltam többször is, kávé nélkül csak forró vizet átengedni rajta, valamint ecetes vizet is... de minden egyes alkalommal egy csepp víz se megy át rajta.


A kétszemélyes hibátlanul működik továbbra is.



2022. júl. 26. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ki lehet venni?
2022. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, a kétszemélyeset használom mióta az egyszemélyes eldugult.
2022. júl. 26. 20:26
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Fillérekért lehet kapni új szűrőt.
2022. júl. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor vedd ki és áztasd meleg vízbe hosszabb ideig.
2022. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak nem nehezen találok Sencorhoz, és azon belül ehhez a modellhez készültet. Bár lehet szabványról van szó, és akkor szinte bármilyen megfelel?


De előbb még reménykedem abban, hogy meg tudom menteni.


Kipróbálom az áztatást.

2022. júl. 26. 20:57
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem segített sajnos.
2022. júl. 26. 23:02
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Miért találsz nehezen? Beírod a gép típusát és azt, hogy szűrőbetét kb ennyi. Ha jól felhevíted pl rezsón akkor kiég a lyukakból a cucc, lehet, hogy kicsit meg kell ütögetni. Erősen maró lúgokkal is próbálkozhatsz pl maró nátron.
2022. júl. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Beírtam, hogy Sencor SES 4040BK szűrőbetét, és sehol nem találtam olyat, ahol azt írták volna, hogy kompatibilis. Már a Sencor márkát se találom a kávéfőző alkatrész oldalakon. :\


Megpróbálom a kiégetést, utána pedig valamivel kimaratni. Köszi!

2022. júl. 27. 15:13
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha esetleg lenne hőlégfúvó (PVC hegesztő) azzal lenne a legegyszerűbb kiégetni anélkül, hogy elszíneződne vagy eldeformálódna.
2022. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Veszel tersoclean vagy puly caff tisztítószert, amit meleg vízben feloldasz és fél órára beáztatod a szűrőt. Ne felejtsd el használat előtt elmosni.
2022. júl. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!