Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Electrolux felültöltős mosógép...

Electrolux felültöltős mosógéphez (EW2TN5061E) szeretnék olyan programot, amivel egy óra alatt 60 fokon tudnék mosni. Javaslat?

Figyelt kérdés
Sajnos a kijelzője nem mutatja a programidőt, és a használati útmutató sem tér ki részletében a programidőkre. Elkezdtem lemérni a mosógép futási idejét néhány programnál, de ez így katasztrofális,és a rövid programnak nevezett expressz care program is 2 órás. Köszönöm, ha a tapasztalatok alapján kapok segítséget.

2022. aug. 13. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezekben a programokban megnyomható a Quick gomb (7-es a használatiban, az a gomb aminél egy órá és jobbra mutató nyilak vannak):


Eco 40-60 ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ (60 C)

Cottons ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■

Synthetics ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ (60 C)

Delicates ■ ■ ■ ■ ■ ■


Ez nem egyenlő az alábbiakkal:

Express Care

Rapid 30min

Rapid 14min

2022. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2022. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyébként egy összegző táblázatban csak ennyit írnak:


Az „eco 40-60” program esetében:

A program időtartama (h:min)

Névleges kapacitás 3:17

Fél töltet 2:35

Negyed töltet 2:35


Szóval lehetséges, hogy ez a nagy márka képtelen 1 óra alatt kimosni a "rongyokat", bár azért a gyakorlatban én megpróbálnám a Synthetics (60 C)-at, hátha az rövid. Sőt, az is lehet, hogy ha nem 60 fokon mosol, hanem 40-en vagy alatta, akkor rövidebb lesz a program, mert alapból minden mosógép hosszabban mos magashőfokon, mert ugye a víznek több idő kell míg felhevül és akkor meg már tovább lötykölik a melegvízben.


Nem mellesleg a ruháknak hosszabbtávon árt a magashőfok (mosás, szárítás, vasalás), de gondolom te tudod, hogy miért ragaszkodsz a 60 fokhoz...

2022. aug. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az Electrolux ilyet nem tud. Minden programja nagyon hosszú, én ezért is cseréltem le.
2022. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaskatokat, úgy tűnik, az ez a mosógép tényleg alkalmatlan ilyen mosóprogramra. :( ha ezt tudom, nem veszem meg.


A synthetics alapjáraton 2:10 perc, a Quick gomb megnyomása után 1:50 alatt mosott ki. Szóval sokra nem mentem vele.

Szerintem ezek rettentő hosszú programok.

2022. aug. 14. 07:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát, ennek a vásárlás előtt kellett volna utána járni :(

Szerintem is indokolatlanul sok 2 órát mosni egy adag ruhát. Nekem az LG van egy 39 perces speed program, tökéletes. Az intenzív 60 fokos pedig egy óra alatt kimos.

2022. aug. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elviekben az összes Electrolux gépen van egy féltöltet program, ami 1 óra alatt kimos. Legalábbis van egy ősrégi 20 éves EWT1011 Electroluxom, öko 60-ason a féltölteten 1 óra 5 perc alatt végez. Azért egy újabb gépen gondolom szélesebb a skála program terén. Aztán lehet, hogy ezek már a betöltött ruha tömegét is figyelik, s ehhez igazítják az időt is. Azért 1 óra alatt nem hiszem, hogy megfelelően ki tudna mosni egy mai gép. Esetleg az Express Care programot próbáld meg.
2022. aug. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kb 20 éve nem tesznek a gépekbe fél programot!
2022. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi amit vettünk azon 40 fok, 1000 centri, 1:25 alatt kimos. Ezt a Time manager tudja, azzal tudod lecsökkenteni az időt. Illetve próbáltam a 40 fok 30 rapidot is.
2023. máj. 1. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!