Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nyitva hagyott hűtő ami...

Nyitva hagyott hűtő ami lassan hűl vissza, miért?

Figyelt kérdés

Vasárnap reggel nyolctól este hétig nyitva maradt a fagyasztó ajtaja. Nem vettem észre, hogy úgy maradt... csak a nagy sípoló hangra jöttem haza... Benne lévő kaják elrendezve.

Kikapcsoltam és kitakarítottam az egészet, alatta is felmostam , vissza kapcsoltam. És itt van eltelt 5-6 óra, -16 fokra lett állítva és csak mínusz tíz van benne. Ez normális? Kb 4 éves NEFF hűtő, alulfagyasztós.

Túlságosan megmozgattam vajon? Várni kellett volna a bekapcsolással? Tanácstalan vagyok.



2022. aug. 29. 02:34
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
84%
Várj vele reggelig még visszahűlhet. Nincs esetleg gyors fagyasztó funkció rajta amit be lehetne kapcsolni leolvasztás után?
2022. aug. 29. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs. Van rajta négy gomb amivel a hűtő és a fagyasztó hőmérséklet adom meg és slussz.

Viszont most éjjel vettem észre, hogy mégis kint felejtettem egy húst. Hat órát volt szobahőmérsékleten... 25 fokon... Azt meg most ki kell dobni? Most mosom hideg vízben (de az se, hideg ilyen melegben). Nagyon enyhe szaga van, az lehet a vértől is? Én már kész vagyok ... Kidobni ilyen drágaságban... Pulykanyak.

2022. aug. 29. 03:50
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Főzd meg azonnal pörköltnek! Mást úgy sem tudsz vele.
2022. aug. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem nincs annak még semmi baja, a pulyka elég jellegzetes szagú. Én sokáig meg sem ettem, de jó fűszerezéssel ma már az egyik kedvencem.
2022. aug. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs baja sok dolgot kell lehutenie
2022. aug. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Tipikus 27 éves nő kérdése.

A hűtő motorja arra van méretezve, hogy elég legyen fenntartani a hőveszteséget. Egy valag kiolvadt cuccot több időbe telik neki lefagyasztani mint amikor hideg benne minden, és csak egy kiló húst raksz be mellé.

2022. aug. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a vadonatúj kombi hűtőt először bedugtuk, üresen(!), 2 napig meg sem állt, az oldala forró volt. Aztán szépen beállt.
2022. aug. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hidegek maradtak benne a dolgok. Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. aug. 29. 09:15
 9/10 NTBS ***** válasza:
Igen normális. A kajáknak bírni kellene ennyit.
2022. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha leolvadt akkor örülj ha 2 nap alatt vissza fagyasztja rendesen -20 fokra.
2022. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!