Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy hűtőgépnek árt, hakb 1...

Egy hűtőgépnek árt, hakb 1 centit lejt hátrafele?

Figyelt kérdés

Sajnos a lábai miatt csak így tudom elhelyezni, a leírásban olyat írnak, hogy enyhén lejthet hátra "biztonsági okokból", ami alatt nem tudom mit értenek, de ez mindegy is.


Elviekben gondot jelent műszakilag, ha nem teljesen egyenes felületen áll?



2022. szept. 17. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Lehet állítani az első lábakon.
2022. szept. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem baj ha hátra leejt, legalább az ajtó becsukódik magától.
2022. szept. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
53%
Nem. Az azért nem árt ha stabilan áll, még ha dől is egy kicsit. Nem értem miért nem lehet vízszintbe hozni de nyilván oka van.
2022. szept. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igen, oka van, sajnos elég vacak a padlózat ahol van.

de azért gondoltam, hogy nem árt neki, mert a leírásban is ilyet találtam, hogy minimálisan hátrafele lejtsen.

ezért kérdezem, hogy ha fél -1 cm különbség van azu első és hátsó lábai között, az árt-e neki vagy nem lehet ezt tenni, és mindenképp teljesen vízszintes kell?

2022. szept. 18. 07:19
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Ekkora dőlés semmiben nem befolyásolja a működését. 0,5 cm dőlés az enyémnél is volt mint utólag kiderült, ráadásul oldalra, tettem alá egy gumiszőnyeget mert ez egyszerűbb volt mint kiszedni a helyéről és a lábain állítani ( csak esztétikai okok miatt). Amikor a helyére tettük fel sem tűnt csak amikor egy polc került fölé akkor vettem észre, hogy valami nincs vízszintben.:D Szóval évekig működött megdőlve.
2022. szept. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ki kell vizszintezni mindkét irányba, ha dől akkor nem optimális a működés, nagyobb lehet a fogyasztás és zajosabb a gép járása.

A vizszintezést egyrészt az állítható, tekerhető lábakkal lehet elvégezni. Ez a gyakorlatban nem mindig elégséges, vagy pl. rossz padlóburkolat esetén nem biztosít stabil felfekvést. Emiatt ilyen esetben fahasábok és furnérlemezek használatával lehet elvégezni a vizszintezést.

2022. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
A legtöbb gyártó 6-13 mm döntést javasol hátrafelé és ezt a használati útmutatóban is rögzítik. Ez azt jelenti, hogy a kérdező hűtőjénél a 10mm dőlés teljesen ideális. Ez a beállítási szög nem befolyásolja a hűtő működését és áramfogyasztását kizárólag az ajtó és az ajtószigetelés ideális záródását hivatott biztosítani.
2022. szept. 20. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem, tehát az ideális záródás az ok. rendben, kösz!
2022. szept. 20. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!