Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Stihl Ms231-es láncfürészt,...

Stihl Ms231-es láncfürészt, hogy milyen benzint/ adalékot tankoljak bele milyen arányban?Itt nem forgalmaznak stihl HP Super olajat csak a sima Hp piros, valamint horroráron HP Ultrát,szerintetek melyik a megbizhatóbb?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszoljanak akiknek van ezzel a géppel tapasztalatuk. köszi

#ms231
2022. szept. 22. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy MS170 van. A piros HP olajat veszem hozzá évek óta.

Ezt ajánlották a Stihl boltban.

1:50-es keveréket használok, ennyi az előírás. Egyik ismerős 1:33-ast használ ugyanebbe a fűrészbe meg a kaszájába is, mert annó a TSZ-ben azt használták, akkor mos is jó lesz alapon és évente hordja szervizbe karburátort pucoltatni, meg úgy füstöl mint a 424-es.

Benzinból a drágábbikat, a 100-ast szoktam a MOL kúton venni.

2022. szept. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Edjik haverom mondjuk most vásárolt szaküzletből egy 251est és azt mondták neki, hogy a piros tökéletes a zöldet nem ajanlották mert amennyivel drágább nem éri meg pedig az szintetikus szerintem biztos kevesebb koromlerakodást okozhat valamint, hogy véletlenül se tegyen bele 100as benzint mert az üzletvezetö szerint tönkremegy tőle a gép, ami szerintem ótvar nagy kamu.
2022. szept. 22. 19:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kamu , ha piros olajhoz teszed a 100-as benzint adsz a sz..nak egy pofont. Csinálsz jó kis olajsarat és belemosod a hengerbe.. HP super lett kifejlesztve a jelen gépeihez, de mivel még futnak alacsony fordulatszámú gépek is (max 11000 rpm) és mert viszik mint a cukrot a piros olajat is forgalomban tartják. Hp ultra még jobban tisztít ,kenése meg egyezik a Hp super-el. Vegyél MOLdynamic Garten 2T olajat, vagy menj be a konkurenciához és vegyél Husqvarna Ls olajat az már bőven jó a gépedbe és nem fog érte megharagudni.100-as benzin meg csak az eltarhatósága miatt jobb, ha azonnal elhasználod egy felesleges pénzkidobás ,a jó olaj felel a tisztántartásért nem a benzin.
2022. okt. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!