Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Azt hogy tudják megcsinálni,...

Azt hogy tudják megcsinálni, hogy minden háztartási eszköz elromoljon?

Figyelt kérdés
Úgy programozzák vagy hogyan?
2022. szept. 23. 13:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell túlozni, nekem van kb. 10 éves noname, és 30 éves márkás cuccom is, amik tökéletesen működnek. Ez olyan természetes, hogy egyeseknek fel sem tűnik, csak az, ha valami elromlik. Vélhetően nem a legtartósabb anyagokat használták, hogy te olcsóbban tudd megvenni.
2022. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Pl. az alkatrészek beforrasztásakor erősen spórolnak a forrasztóanyaggal.

A minimalizált forranyag meg hamar elfogy, onnantól a gépnek csütörtök.

Vagy egy másik tipikus szándékos elrontási technika, hogy a nagy hőt termelő alkatészek közelébe berakják a hőre kifejezetten érzékeny alkatrészeket.

2022. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
2es, nem tudom, honnan szedsz ilyen butaságokat, de ilyeneket nem szokás csinálni, legalábbis ahol dolgoztam eddig, pedig több helyen is voltam. Szigorúan vigyázni kell a termékekre, nem még direkt elrontani...
2022. szept. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán nem írt butaságot.
2022. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%
4, de igen :)
2022. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
89%
A gond a tervezés szokott lenni inkább és az olcsó anyagok. Felvehetnek egy tervezőt fele annyiért, mint egy profi tapasztaltat, csak hát annak megvan a negatív következménye, rossz konstrukció, rossz összeszerelés. Gyakran szedek szét elromlott cuccokat, hát legtöbb kb. mintha gyerek játszott volna a pákával. Az ilyen hülyeségeket, hogy direkt melegítik az alkatrészt, azt nyugodtan el lehet felejteni. Nem hiszem, hogy valamit direkt 300fokkal pluszban fűtenek, hogy elromoljon. Silányak a cuccok egyszerűen, ennyi.
2022. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Igen, amin fut szoftver azt programozzák. Például nyomtatókat.
2022. szept. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

#5 Melyik része butaság? A forrasztóanyaggal tényleg spórolnak, ráadásul már tilos ón alapút használni, ami rideggé teszi a kötést. Hasonlíts csak össze egy régi ónos forrasztást, a mai ezüstös alapúval. Az egy dolog, hogy más a felület, de észrevehető az is, hogy csak a szükséges minimumot használják, mert az alkatrészeik lábainál nem púposodik az ón, sokszor mintha ott sem lenne.


A hőtermelő alkatrészekkel kapcsolatban is igaza van. Én javítok elektronikákat és bizony megfigyelhető, hogy lespórolják a hőtermelő alkatrészekről a lapkát, így aztán a felette lévő bordának esélye sincsen elvonnia a hőt róla. Videokártyáknál, számítógépeknél, erősítőknél, mindenhol találkoztam már ezzel. Vagy például alaplapoknál betesznek hőtermelő alkatrészt műanyag takaróelemek alá, hogy még véletlenül se mehessen el róla a hő.

2022. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%
8, kézi forrasztóként dolgoztam, nem igen volt spórolva az anyaggal...
2022. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
Kézinél még elhiszem, de tömegtermelést általában gépsoron csinálnak.
2022. szept. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!