Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tényleg kérhetem garanciális...

Tényleg kérhetem garanciális gáztűzhelyem cseréjét javítás helyett? (Pénteken kicserélték a gázsütő fütőszálját - két hétig nem működött - és tegnap már a legnagyobb főzőlap sem működött. ) Csak a szétszerelés 45 percig tart.

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 05:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "a gázsütő fütőszálja"?
2010. szept. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már hogy lenne Elektronikus eszköz egy teljesen gázzal működő készülék. Amúgy nem vagyok szerelő, nem tudom mi az a fütőszál, de ez a valami egy thermo szál, amit a csaphoz kell kötni.
2010. szept. 27. 06:59
 3/8 anonim ***** válasza:
NEM
2010. szept. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Bocsi!

Így már értem. Az a "valami" egy ikerfém, ami hő hatására elektromosságot fejleszt, ami a csapon levő elektromágnest tartja meghúzva, így a gáz áramolhat az égő felé. Ha a láng elalszik, akkor az elektromágnes elereszti a szelepet, és az lezár. (Röviden így írható le a biztonsági szelep működése.)

Ami a cserét illeti, a feltétele a garancialevélben valószínűleg fel van tüntetve.

DE!

Ha gyakori a meghibásodás, és emiatt nem lehet rendeltetésszerűen használni a készüléket, a garanciális időn belül vissza lehet (kell!!!) cserélni. Ehhez az is kell, hogy a SZAKEMBER(!!!) a javításokról írjon bejegyzést a készülék könyvébe.

2010. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2010. szept. 28. 07:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Részvétem ! Hogy hívják a kis "drágát"?
2010. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Török csillag, vagyis ORION
2010. szept. 29. 12:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Orion mikrót nehogy vegyetek!!!(Csak ha 2,..2,5 évig akarjátok csak használni !
2010. szept. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!