Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Olcsó, viszonylag elfogadható...

Olcsó, viszonylag elfogadható kávéfőző?

Figyelt kérdés

3. szarvasit vesszük egyhuzamban, 3-4 éveket bírnak, elégeti a kávét, ilyet légyszi ne. Kapszulásat se.


max 30k-ig.



2022. okt. 10. 11:03
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
linkeljetek már pár jó alternatívát :D
2022. okt. 10. 16:12
 12/29 anonim ***** válasza:
Azért nem ártana rendbe tenni a dolgot, hogy milyen típusú kellenne Nekik: filteres vagy eszpresszó ? A filteres híg kávét főz, aminek szinte semmi ereje nincs, az csak olyan tipikus reggeliző ital, például tea helyett. Az eszpresszó az, ami jó erőset főz. Az igazi eszpresszó min. 15 bar gőznyomással készül, ami jó krémes és méregerős kávét főz, egy Szarvasi vagy kotyogós pedig nem ilyen szintű, csak sima “főzött fekete” lesz!
2022. okt. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

A jó kis kotyogós a legjobb.

Én azzal főzök, de van it kapszulás is azt nem szeretjük.

Meg van egy Philips Saeco Xsmall, na ez is nagyon jó kávét főz.

2022. okt. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Lehet, csak épp az Xsmall az kétszer 30 ezer! 😄 Amúgy 30 ezres plafonnal szerintem ez a legjobb:


[link]


Vagy ha ez túl erős lenne Nekik, gyengébb kell, a Szarvasit én se ajánlom, tapasztalatból tényleg sz#r minőség, akkor esetleg még a Momert Capriccio-széria, csak 3.6 bar nyomással, és egyszerre akár 6 adagot is lefőz, de annál meg a kávé ízéről megoszló a vélemény, valaki szerint pocsék!


Filteresből viszont nehéz ajánlani, mert még 30 ezer Ft alatt is kismillió választék van belőle, de főleg Bosch vagy Philips márkákban érdemes nézelődni!

Amúgy “french press” - van magyar neve is: “dugattyús kávéfőző” !

2022. okt. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

megcsináltam a szarvasit, raktam bele vízkőoldót fél napon keresztül, átmostam 4x.


Hú, de pocsék az ariette után. Ilyen drága kávéárakkal ez pazarlás kb.


Egy ilyen french press-t lehet veszek magamnak, pár ezer ft ahogy nézem? Ízre sokkal jobb?

2022. okt. 12. 06:55
 16/29 anonim ***** válasza:

Ha a szarvasi nem jön be, szerintem a french press se fog. Az nagyjából olyan mintha csak vízben megfőznéd a kávét.

Inkább akkor az aeropress-t javaslom, mint egyszerű gép. (Bár ez már nem is gép, teljesen mechanikus) Ebben kialakul valamennyi nyomás, ezért kissé hasonlít a presszó kávéra. Vagy még a bialetti brikka jutott eszembe. (Ez kissé érzékeny a kevésbé méretére. Durvább őrlésű kell bele)

2022. okt. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Talán orbán viktorban, az erős forintban, meg a fideszben vetett hit megsegít egy ilyenben karácsonyra:


DeLonghi EC 685 Dedica

2022. okt. 13. 06:37
 18/29 anonim ***** válasza:
Ezt pontosan az árkategória miatt nem javasoltam, mivel 30.000 Ft-ot írtál. Akörül meg tényleg nehéz presszó gépet venni. De használtan még beleférhet a dedica
2022. okt. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
30 alatt nehéz presszógépet venni? Mondjuk a legtöbb tényleg csak snassz feketét csinál, vagy sz#r konstrukció, de van néhány kivétel! Például amit linkeltem Hauser - annyi csak a negatívum róla, hogy kicsit hangos, meg főzés után vizes marad a zacc, de ezek szinte elenyésző dolgok!
2022. okt. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
A Hauser nekem még nem üti meg a szintet, azért írtam, hogy 30.000-ig nehéz válogatni
2022. okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!