Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lehetséges hogy egy 9-10 éves...

Lehetséges hogy egy 9-10 éves hűtőszekrény is annyit fogyaszt csak mint a mai modellek?

Figyelt kérdés

22 éves hűtőt szeretnék lecserélni a rezsicsökkentés jegyében, megnéztem az új modellek fogyasztását, és ahhoz mérten néhány használt cikkét is. Találtam olyat ami annyit fogyaszt mint a mai darabok, de már lassan 10 éves. Lehetséges ez? Ennyire megálltak a fejlődésben?


Jóval olcsóbb (negyedannyi mint az új), így inkább a használt felé húz a szívem.


2022. okt. 17. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, viszont másban fejlődött a technika 10 évvel ezelőtthöz képest. Vannak például inverteres hűtők, amik nem járnak állandóan maximális teljesítményen, hanem csökkenti, ha már nem kell annyira hideg. Így egyenletes hőmérsékletet biztosít, nem az van, hogy nagyon hűt, aztán meg megvárja míg visszamelegszik, így ha nem nyitod ki, minimális fogyasztással tudja tartani a hőmérsékletet gyakorlatilag bármeddig (amíg nincs áramszünet), csak akkor fogyaszt igazán ha kinyitod. Szóval azért tudsz spórolni velük, ha okosan használod és nem nyitogatod.
2022. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Meg nem utolsó sorban ha a 10 éves hűtő folyamatos használat alatt volt ez idő alatt, a kompresszora már valószínűleg az élettartama végefelé jár, így a negyedannyi pénzből negyedannyi időre lesz csak hűtőd, utána úgyis kénytelen leszel venni egy újat, mert ha a kompresszornak vége az gazdasági totálkár.
2022. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 DK-s ***** válasza:
28%

Nemcsak lehet, hanem így is van.

Megy a parasztvakítás az éves fogyasztási adatokkal, de egyik kibaxott gyártó sem írja rá a KW/h teljesítményét! Nem véletlenül.


De semmi gond. Bár a mai hűtők KW/h fogyasztását nem tudom, de az én ős-öreg hűtőm éves fogyasztását ki tudom számolni, mivel pontosan ismerem a működését.Kb 280KW/év jön ki, ami teljesen versenyképes a mai napig.


"Ő róla" van szó: [link]


#1-nek:


És fizikai szempontból mondtál egy nagy semmit.


Az ajtó kinyitásával fellépő melegedés visszahűtéséhez mindkettőnél ugyanannyi villamos energia lesz felhasználva. A régi hűtők is csak addig jártak, amíg el nem érték a szükséges hőmérsékletet.

2022. okt. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az én 22 éves hűtőm kompresszora sem jár a vége felé, szimplán sokallom a 480 kwh éves fogyasztást.


Egyébként nyilván nem lep el a pénz, azért vennék inkább használtat, aztán amikor lesz rá keret, akkor nem kényszerből cserélném le, hanem mert megtaláltam álmaim hűtőjét.. :D


Köszönöm szépen a válaszokat!


Akkor hihetek a szememnek.

2022. okt. 17. 19:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül egy egy éves garanciális használt hűtőt vettem, de így is mélyen az új ára alatt. Juhu. :D
2022. okt. 18. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!