Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik a jobb kávéfőző?

Melyik a jobb kávéfőző?

Figyelt kérdés

Kinéztem két konkrét darabot, nagyon hasonlóak a paraméterek, ezért is vagyok kíváncsi véleményekre azoktól, aki esetleg tudnak valamelyikről valamit, vagy akár magával a géppel, akár a márkával kapcsolatban van bármi tapasztalatuk.

A két kávéfőző:

[link]

[link]

Melyik lehet a jobb választás?



2022. nov. 5. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

A Philipset választanám, de amúgy meg egyiket sem.


Ez pont az az árkategória, ami még közel sem ér fel egy Jura-hoz, viszont semmivel nem csinál jobb kávét mint egy 5000 forintos kotyogós, csak automata, meg érintőképernyős stb. Azt fizeted meg.

2022. nov. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor mi az az árkategória amiért már megéri automatát venni?
2022. nov. 5. 22:42
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

300+, de itt már csak az a kérdés hogy háztartási célra érdemes-e. Ha nem számít a pénz akkor persze, de egyébként pedig nem. Ha rám nem is hallgatsz, de egy barista ezekre a gépekre azt mondaná hogy játékgépek.


Ha benne vagy ebben a kávézás dologban, akkor tudsz különbséget tenni kávéfőzők között bekötött szemmel is, de ha csak egyszerű ember vagy, aki szimplán szeret kávét inni, az pont ugyanazt fogja érezni ízre mint egy kotyogós kávéfőzőnél egy ilyesmi gépnél.


Én csak azt mondom, hogy ez nettó rablás, mert simán hozzá egy mezei kotyogós is ezt a minőséget mint ezek a gépek, itt az automatizálást fizeted meg, meg a dizájn, semmi mást.

2022. nov. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Ez csak nagyzolás, 300+ helyett inkább a legfullossabban is max. 250, de már 150 ezerért is jó gépek vannak! A Juránál inkább csak a márkát fizeted meg, az ilyen “úriemberek” pedig az ára miatt beképzelik maguknak, hogy mennyivel jobb kávét főz!

Ne hagyd magad befolyásolni, amiket linkeltél nagyon jók, de közülük is inkább a Philips: könnyebben ki lehet tisztítani, a nagyobb kezelőpanel miatt pedig TALÁN könnyebb kezelni is! A Philips LatteGo nem véletlenül az egyik legnépszerűbb automata kávéfőző -széria!

2022. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

4


Olvasd el újra a választ, és értelmezd.


Pontosan ugyanolyan kávét főzöl ebben az árkategóriában, mint egy kotyogóssal, csupán az automatizálást fizeted meg. Ez nem nagyzolás, ez így van.


A Jura például nem véletlen van ipari környezetben használva (ezért önmagában felesleges pénzkidobás háztartási célra), de emberek nem szoktak kávéfőzőkkel nagyzolni.

2022. nov. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Ja, én azt hittem, csak az olcsóbb automatákra írod, hogy ugyanolyat főz, mint a kotyogós!

De amúgy akkor sem ugyanolyan, mint a kotyogós: az automata háromszor nagyobb gőznyomással dolgozik, így teltebb ízű és erősebb lesz a kávé + ott a crema réteg is, ráadásul az automatával gombnyomásra egymás után folyamatosan készülhetnek a kávék, ami nagyobb társaságban előnyös!

2022. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!