Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ferroli domitech f24 hiba....

Brekulon kérdése:

Ferroli domitech f24 hiba. Kikapcsol a gáz. Vajon miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A fent említett turbo gázkazánom a következő jelenséget produkálja: ha kapcsol a fűtés, beindul a szivattyú, majd a ventillátor, végül belobban a gáz. Azonban amikor a szikráztatás leáll (kb 3mp) a gáz is kialszik. Hibakód A001, azaz nincs gáz. Persze ez érthető, hisz a gázszelep elzár. De vajon mi lehet az oka. Víznyomás van; légtelenítve van minden radiátornál; a kiegyenlítő tartály 1.5 báron. nem szakadt a labda; a szivattyú dolgozik.

Ha van tippetek, ötletetek, netán tudjátok az okát írjatok! Előre is köszönöm!!! ( már fázom)



2022. nov. 9. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mint a gáz főzőlapokon, itt is van gyújtásérzékelő, ez romolhatott el. Hívj gázkazánszerelőt.
2022. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van egy, a hőcserélőből kijövö melegvíz csövön egy ENC-10k hőmérséklet érzékelő. Kimértem, teszteltem...az jó. Az égéstérben csak egy szikráztató van. A szikra 3 másodpercig szikráztat. Ez a "hivatalos". Azonban, amint vége ennek a műveletnek a láng is elalszik a gázszelep kattanásával (elzárja a gázt). A hibakód "nincs gáz"!!! De hiszen begyulladt és égett mint egy pörzsölő (v. perzselő). Talán nem kap jelet a vezérlés??!! A melegvíznél ugyan ezt eljátsza. Szerelők: nincs idejük, betegek, nem értenek hozzá stb-stb. Két napja méricskélek, légtelenítek, feltöltök, kapirgálok......Most már csak bennetek bízom!!
2022. nov. 9. 17:11
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Nézd meg a gyújtásérzékelő elektródát, ha kell pucold meg, a vezetékét és a csatlakozását is ellenőrizd.
2022. nov. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak gyújtás elektróda van benne. Nincs lángérzékelő. Egyetlen "drót" van a tűztérben, ami szikráztat. A gázszelepben van egy gázáramlás érzékelő és a hőcserélőből kijövő meleg víz, illetve fűtés csöveken egy-egy NTC-10k érzékelő.
2022. nov. 10. 17:11
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ebben az esetben a gázszelepnél érdemes keresgélni, ha nincs semmi ami tiltana akkor talán a szelep kipucolása eredménnyel járhat. Az én gázszelepem elég könnyen szerelhető, talán a tiéd is. Érdemes az elektronika összes csatlakozópontját, érintkezőjét, sorkapcsát is ellenőrizni. Jártam már úgy, hogy a sorkapocsba kötött vezeték vége eloxidálódott és nem érintkezett, ezt csak akkor vettem észre amikor kikötöttem. A termosztát is tilthat és a gáznyomás érzékelő is, ill a gázszűrő is elkoszosodhat. Remélem megtalálod hiba okát.
2022. nov. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Eszembe jutott még, hogy a huzatérzékelő is okozhat hasonló problémát ha elzáródott az égéstermék elvezető ill a kémény, esetleg maga az érzékelő hibásodott meg és tiltja a gázszelepet.
2022. nov. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megtettem....de semmi. Közben kiderült, hogy a gyújtó elektróda ion elektróda is. Így lángérzékelő is egyben. Nincs se huzat, se füst, se légáramlás mérő, se vákum cső a légnyomás érzékelésére. Egy szó mint száz, nagyon egyszerű és egyben érthetetlen. Eleinte hibatörlés után - nehezen . de beindítottam. Talán elektróda, talán gázszelep, talán panel. Hogy ezt hogy derítem ki????? Köszönöm a tippeket! Netán valami még beugrik, írjatok!

Köszönöm!!

2022. nov. 12. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!