Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a különbség egy benzinüzemű...

Mi a különbség egy benzinüzemű mondjuk 3kVA teljesítmény előállítására képes aggregátor által előállított áram és egy akár 12 akár 24V-ról meghajtott mondjuk 3000/6000W teljesítményű inverter által előállított áram között?

Figyelt kérdés
Folyamatos üzemben szeretnék valamelyik segítségével áramot előállítatni. Kapcsolódó kérdés lenne, az invertert meghajtó generátor üzemeltetése mekkora teljesítménybevitelt igényelhet? Az említett benzines aggregátor meghajtására egy 6,5LE-s pl.: HONDA GX200 motor szükséges, vajon az autógenerátornak kisebb a meghajtási energiaigénye?

2022. nov. 20. 01:59
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

RE: anonim, a gyengébbek kedvéért, vagyis értem:


ha 6,6kg-ot emelek másodpercenként 1m magasra, akkor:

1másodperc alatt 66Ws munkát végzek?

1perc alatt 66Ws*60=3960Ws-ot percenként?

1óra alatt 3960W*60=237600Ws-ot óránként?

2022. nov. 26. 08:50
 22/26 A kérdező kommentje:
Vagyis 66W óránként?
2022. nov. 26. 08:52
 23/26 anonim ***** válasza:

RE: anonim, a gyengébbek kedvéért, vagyis értem:


"ha 6,6kg-ot emelek másodpercenként 1m magasra, akkor:

1másodperc alatt 66Ws munkát végzek?

1perc alatt 66Ws*60=3960Ws-ot percenként?

1óra alatt 3960W*60=237600Ws-ot óránként?"


Majdnem érted: a mértékegység tartalmazza, hogy egy másodperc alatt végzed. 66 Ws, Wattsecundum. 66 Joule vagy Watt 1 másodperc alatt. Nem kell külön hozzátenni hogy egy másodperc alatt. Akkor kéne, ha azt mondanád,. 66W munkát végeztem 1 másodperc alatt.


Ha még egyszer beszúrod a gyengébbek kedvéért szöveget, inognorállak, nem bántottalak, te se bánts engem.



A többi számodnak nem számoltam utána, a szorzásaid biztos jók, tehát igen, 1óra alatt 3960W*60=237600Ws-ot óránként?" Csak közben szegény 6,6 kg-os tömeg már 3600 méter magasan fog járni, vagy 66 kg 360 méteren, vagy 660 kg 36 méteren.

De a 237.600 Ws még mindig lófütty, mert 1 kWh az 3.600.000 Ws

A 237.600 Ws, az csak egy 66 wattos fogyasztó egy órán keresztül.


Mondom én hogy nem az energiamegmaradás törvényében lesz az a rés.

2022. nov. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Nézd, 53 vagyok, valaha egyedi bizonyítással 5-ösre érettségiztem fizikából, de mivel másból gyengébb voltam..., így nem vettek fel fősulira, szereztem 2szakmát, de nem azokban dolgoztam, viszont érdekel nyilván a téma, és a jelenlegi folyamatos 12 órázás után, előtt, töröm a fejem néhány dolgon. Te tudsz valamit, én pedig még azt sem, amit egy 12éves igen... Hát ez van, messze nem bántásból írtam, és csak magamat minősítettem, és ezúton is hálás vagyok az önzetlenségedért, hogy az élet legdrágább dolgából, az idődből adtál nekem!!! az eredeti utáni elképzelés tényleg kuka, be kell ismernem, de nem adom fel olyan könnyen, mert a rést látom, csak másképp kell megközelíteni, még, ha azt is mondod, hogy nem lehet..., ezt tisztelem, csak Te nem tudod, amit én igen, illetve lehet, hogy tudod, csak én nem tudom, hogy az nem fog működni... működni biztos működhet különben, csak az energiahatékonysága kérdéses. Próbáltam akkumulátor nélkül megoldani, de ehhez lehet kell, +pár napelem... elviekben, a rendszer részeként nyilván, de lehet, napelem sem kell, csak akkumulátor. Nem csak energiatárolásról van szó, bár az elején abból indult ki minden! Hanem energia termelésről, amitől dobsz egy hátast, viszont egy területet vagy nem vizsgáltak eléggé, vagy nem lelhető fel azokról anyag a neten, ezért tartom érdekesnek ez ötletet, ami az eredetitől eltér, fejlődött, miközben jöttek a buktatók, de továbbgördült, még, ha másik ágon is, de az eredeti ötletre alapozódva. Ez olyan, mint amikor elültetünk egy magot, aztán megnő sárgabaracknak, és a végén pálinka lesz belőle. :) :(... és az mind a barack...
2022. nov. 26. 15:09
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

A kor nem számít, én is 53 vagyok, jó fizikatanárom volt, de fizikából nem kellett érettségiznünk. Inkább a mértéktelen kíváncsiságom, az emiatt mindent összeolvasás abban a témában ami érdekel, és a józan paraszti ész, ami miatt tudtam azt írni, amit írtam. Egy fizikus nyilván sokkal szakszerűbben és pontosabban fogalmazna.


Energiát nem lehet termelni. Az energiamennyiség a világegyetem létrejötte óta adott. Igazából feltalálni sem lehet semmit, csak az univerzumot működtető törvényszerűségekre és összefüggésekre lehet rájönni, de ettől az még nem lesz az ember találmánya, mert a lehetőség bele volt kódolva a fizikai törvényekbe.


Szóval energiát nem fogsz termelni. Különböző energiákat egymásba átalakíthatsz, egyik fajtából a másikba, miközben átalakul még egy harmadikká és negyedikké is, amit mi csak veszteségnek hívunk. Gondolj bármire: villanymotor, elektromos energiát alakít át mozgási energiává. Ha csak ezt tenné, az lenne nekünk a jó, de átalakítja egy részét hővé is (veszteség), és olyan mozgási energiává, amivé nem szerettük volna (hangja van, és a hangfrekvenciás rezgés is mozgás).

Az elültetett magodból kinőtt fa is csak energiát alakít át: a napfény energiáját fotoszintézis segítségével átalakítja például a cukormolekulák kovalens kötésévé. Beépítve a vizet, és a levegő szén-dioxid tartalmát, mellékesen oxigént előállítva. Amit aztán az állatok visszaalakítanak.

2022. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha pluszos akarsz lenni, el kell csenned valahonnan, mint egy vizimalom. Nem ártana úgy, hogy onnan, ahonnan csensz, egyáltalán ne hiányozzon. A tárolás problémája felmerül, ha nem stabil (legalábbis folytonos és viszonylag egyenletes) az energiaforrás, amiből fölözöl. Ezért van az, hogy még föld alá dugdosott hőcsövek fent Peltier elem és nagy passzív hűtőborda segítségével is kellemesebben kezelhető baromságnak tűnnek, mint a nagy tömegeket emelgetős tároló ötlet egy olyan problémára, amit csak a túl kiszámíthatatlan helyről "csent" energia miatt kell kezelnünk.

Nyilván nem baj, ha kissé sztochasztikusan jön a delej... Létezik rá megoldás, pár millából ott van a faladon két bazinagy lítiumakku, AI vezérelt inverter a szokásaid és a benapozottság predikcióival a farzsebében, meg a rahedli napelem a tetőn vagy a kert végében... Ha nem sajnálod akkura a zsét, és úgy méretezed a tárolást, hogy kb képtelen vagy fele alá meríteni egy még épp normál téli napon (mondjuk mennek a háztartási nagygépek, meg az autó is a végét sötétben kortyolja az áramodnak), akkor töredék töltés-kisütés ciklusok miatt rettentő gyakorlati élettartamra számíthatsz.

Itt érkezünk el a valódi gondokhoz: hogyan kellene a magyar medián éves bér néhányszorosát előteremteni erre? Mondjuk mindenkinek, akí rendesen szív ezzel? Más országok megoldották, minimum folyamatban van az átállás, van rá következetesen támogatás is és motiváció is. Náluk érdekes módon nincs min agyalni, még a saját portán energiatárolásra se gondolnak annyian, mert stabil a szociális háló. Itt, űzött vad módban, nyilván izzik a kreativitás, vagy így, vagy úgy... Ha saját belátásod szerint is keveset tudsz hozzáadni a jó dolgok halmazához ebben a témakörben, akkor én azt gondolom esélyesebbnek nagyot alkotásra, amiben kimondottan jó vagy. Lehet, hogy egy-két dolgot hozzá kell tanulni, de mégsem az a súlycsoport, mint ötvenévesen megpróbálni átseggelni tudományos karrierre, ahol egyébként még a minden támogatást megkapott őstehetségek közt is elég sok az olyan, aki nem kerül szem elé soha, és inkább oktatni kezd... Amiben te jó vagy, az viszont alkalmas lehet összegereblyézni a megfelelő összeget arra, hogy az aktuális kor legköltséghatékonyabb áramtermelési és -tárolási módját bevethesd otthon.

2022. nov. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!